Son Dakika

23 Şubat 2021 Altın fiyatları yükselişte! Çeyrek altın, gram altın ne kadar? Cumhuriyet altını, 22 ayar altın, yarım altım, tam altın kaç TL?

A A

23.02.2021 - 07:52 Son Güncelleme:

Son dönemde altın fiyatlarındaki sert düşüş nedeniyle son dakika altın fiyatları yakından takip ediliyor. Gram altın 400 lira barajında dengelenme seviyesinde yer almaya devam ederken haftanın ikinci günü altın fiyatları ons altının etkisiyle hareketlenme yaşadı. Çeyrek altın ve diğer altın fiyatları bugün hafif çaplı artış yaşarken altının onsu bin 811 dolarda sabitlendi.   Peki, 23 Şubat 2021 Salı günü çeyrek altın ne kadar, gram altın kaç TL?

23 Şubat 2021 Altın fiyatları yükselişte! Çeyrek altın, gram altın ne kadar? Cumhuriyet altını, 22 ayar altın, yarım altım, tam altın kaç TL?

Yatırım tercihini altından yana kullanan binlerce kişi altın fiyatlardaki düşüşle beraber yatırımlarına yön vermek üzere canlı ve güncel rakamları takip ediyor.  Altın yatırımcısının gözü bir yandan ons altına çevrilirken bir yandan da dolar kuru kaynaklı değişimler için hafta içi açıklanan Merkez Bankası faiz kararındaydı. Merkez Bankası'nın faizi sabit tutmasının ardından dolar kurunda önemli bir değişim yaşanmamasıyla birlikte altın fiyatları sadece ons altındaki değişime yöneldi. Bugün sabah saatleriyle birlikte altın fiyatlarında hafif yükseliş yaşandı. İşte günün altın fiyatları..

ALTIN FİYATLARI 23 ŞUBAT SALI 2021

GRAM ALTIN KAÇ TL?

400 lira seviyelerinde dengelenme sürecinde olan gram altın bugün 408 seviyelerinden işlem görüyor. Aynı dakikalarda altının onsunun fiyatı ise bin 811 dolarda yer alıyor.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Bigpara’dan alınan son verilere göre çeyrek altın bugün 668 liradan alınırken 684 liradan da satışa sunuluyor.

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Son dönemdeki düşüşlerle birlikte 3 bin liradan oldukça uzaklaşan cumhuriyet altını bugün 2 bin 660 liradan alınırken 2 bin 732 liradan da satışa sunuluyor.

YARIM ALTIN NE KADAR?

23 Şubat 2021 tarihinde yarım altın 1134 liradan alış, 1370 liradan satış fiyatıyla işlem görüyor.

ALTIN FİYATLARI YÜKSELİR Mİ?

Analistlere göre, dolar/TL'de 6,80 hedefi sürdükçe gram altında fiyat baskısı devam edecektir. Kısa vade için ons altında yeniden 1800 dolar üzeri seyirler görülebilir ancak 1900 dolar ve üzeri biraz daha zor gibi duruyor. Gram altının 400 TL üzerine doğru hareketinde ısrarcı kalmasını bekleyebiliriz ama bu durum sert bir yükseliş sinyali olarak yorumlanmamalı.

GÜNCEL DÖVİZ KURLARI İÇİN TIKLAYINIZ…