Asgari ücret zammı olacak mı? Temmuz ayında asgari ücrete ikinci zam gelecek mi?

Asgari ücret zammı olacak mı? Temmuz ayında asgari ücrete ikinci zam gelecek mi?

Asgari ücret zammı olacak mı? Temmuz ayında asgari ücrete ikinci zam gelecek mi?

Asgari ücret zammı ile ilgili gelişmeler sonrasında ara zam açıklamaları gelmişti. Geçtiğimiz günlerde peş peşe gelen olumlu açıklamalar sonrasında asgari ücrete zam beklentisi oluşmuştu. Peki, asgari ücret zammı olacak mı, temmuz ayında asgari ücrete ikinci zam olur mu?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Gıda enflasyonu sonrasında asgari ücretin alım gücünün azalmasının ardından ara zam beklentisi oluşmuştu. Asgari ücret zammı ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan da açıklama gelmişti. İşte o açıklamalar ve diğer detaylar…

ASGARİ ÜCRET ZAMMI OLACAK MI?

Erdoğan “Yılbaşında asgari ücret ve memur maaş zammı belirlendikten sonra “Gerekirse yıl ortasına doğru enflasyon ve günün koşulları değerlendirilerek tekrar bir değerlendirme yapılabilir” dediniz. Geçtiğimiz günlerde masada işçi adına pazarlıkları yürüten Türk-İş Başkanı Ergün Atalay da biz bir davet gelirse zevkle o masaya otururuz dedi. Bir gündem var mı, yıl ortasında asgari ücretle ilgili yeni bir gelişme, bir zam olur mu? Bir de emekliler için bayram ikramiyesi ödeniyor, onların da bir zam beklentisi var, emeklilere de bir müjdeniz olacak mı?” sorusuna “Şu anda daha üçüncü aydayız. Yıl ortasına geldiğimiz zaman zaten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanım da önüme mevcut durumu getirir. Zaten Vedat Bey sendikalarla bugüne kadar samimi görüş alışverişinde bulunmuştur. Yapılacak görüşmeler neticesinde de yıl ortasında böyle bir değerlendirme gerektiğinde biz kesinlikle vatandaşımızdan, hele hele işçimizden böyle bir şeyi esirgemeyiz. Veren el alan elden hayırlıdır.” yanıtını verdi.

Ara zamla ilgili yeni bir açıklama gelmedi. Ancak önümüzdeki ay olumlu ya da olumsuz net açıklamanın yapılması bekleniyor.