KYK kredi ve burs başvuruları ne zaman başlayacak?

KYK kredi ve burs başvuruları ne zaman başlayacak?

KYK burs ve kredi başvuruları kısa süre içerisinde Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından başlatılacak. Aylık olarak kurumdan eğitim desteği alacak öğrencilerin bir kısmı burs fırsatından yararlanacak, değerlendirme sonucu burs alamayacak öğrenciler ise diledikleri takdirde eğitim kredisi kullanabilecekler. Peki, burs ve kredi başvuruları KYK tarafından ne zaman başlatılacak?

KYK burs başvuruları için geri sayım önümüzdeki günlerde sona erecek. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü yapacağı açıklama ile başvuru sürecini başlatacak. Başvuruların başlamasıyla birlikte de öğrenciler kurumdan eğitim desteği alabilmek için işlemlerini gerçekleştirecekler. Peki, burs başvuruları ne zaman başlayacak?


KYK BURS BAŞVURULARI HANGİ TARİHTE BAŞLAYACAK?


Burs başvuru süreci için Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nden ya da Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan henüz yapılmış bir açıklama yok. Ancak DGS ek yerleştirme sürecinin de tamamlanması durumunda başvuruların başlamasıyla ilgili bir engel kalmayacak. Dolayısıyla KYK başvuru işlemlerinin 2019 Ekim ayı içerisinde başlaması bekleniyor.


BURS VE KREDİ BAŞVURULARI NEREDEN YAPILACAK?


Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın e-devlet’e entegre edilen hizmetleri arasında yer alan başvuru işlemlerinin yine e-devlet üzerinden yapılması bekleniyor.


BURS ÜCRETİ NE KADAR?


2019 yılı için belirlenen burs ücreti lisansta 500, yüksek lisansta 1000, doktorada da 1500 lira. Dolayısıyla öğrenciler 2019 yılında bu ücretleri alacak ancak 2020 yılı için burs ücretlerinde artış yapılacak. Yani 2020 Ocak ayı itibariyle öğrencilerin yeni ücreti alacaklar. Kredi ve burs ücretlerindeki artışın da yine önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS