Döviz işlemi yapmak artık çocuk oyuncağı

  1. Ekonomi
Döviz işlemi yapmak artık çocuk oyuncağı

Türkiye Finans, düzenlediği basın toplantısıyla TFXTARGET mobil uygulamasını tanıttı. Uygulama ile hafta içi 5 gün 24 saat boyunca tüm dünyadaki döviz ve kıymetli maden emtia piyasaları eş zamanlı izlenebiliyor ve 34 farklı kurdan anında işlem yapılabiliyor. Uygulamayı öne çıkaran diğer bir özelliği ise değerli madenlerde gram üzerinden işlem yapma imkanı sağlaması. (Sponsorlu)

Türkiye Finans, döviz ve kıymetli maden işlemlerinin kolaylıkla yapılmasına imkân veren platformu TFXTARGET’ın kullanıcıların hayatını daha da kolaylaştıracak mobil versiyonunu geliştirdi. TFXTARGET ile şubelere ve hatta internet şubesine dahi bağlı kalmadan, mobil uygulama üzerinden veya mobil tarayıcılar üzerinden hafta içi 5 gün 24 saat boyunca dünyadaki döviz ve kıymetli maden emtia piyasaları eş zamanlı izlenebiliyor ve 34 farklı kurdan anında işlem yapılabiliyor. TFXTARGET aynı zamanda değerli madenlerde gram üzerinden işlem yapmaya olanak sağlayan yapısı ile sektörde tek olma özelliğini taşıyor.

Her milisaniyede güncellenen fiyat, ayda 100 binin üzerinde işlem

Türkiye Finans Hazine Genel Müdür Yardımcısı Hakan Uzun, Türkiye Finans’ın geliştirdiği TFXTARGET ile ilgili şunları söyledi: “Biz, TFXTARGET için çalışmalara ilk olarak 2011 yılında başladık. Ayda 100 binin üzerinde işlem gerçekleşen platformda, günde 1.800 civarında müşterimiz online olup, piyasaları anlık olarak takip ederek işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Sistemde, her milisaniyede güncellenen fiyat yapısıyla 1 dakika içinde 3.000 farklı fiyat alıcı ve satıcı ile buluşuyor. Platformu kullanan müşterilerimizin sayısını 4 yıl içinde 800’den 30 bine yükseltmeyi başardık. 2017 sonunda hedefimiz 40 binleri yakalamak olacak.”

İşletmeleri ve bireyleri ekrana bağlı kalmaktan kurtarıyor

Uygulamanın işletmelere katacağı faydalara ilişkin açıklama yapan Türkiye Finans Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Murat Akşam, “Biz Türkiye Finans olarak özellikle firmaların nakit akışlarında yer almak, bunun için de gereken işletme sermayesine aracılık etmek istiyoruz. Aynı doğrultuda katılım bankacılığında hızla gelişen dış ticaret işlemlerinde de yer almak, müşterilerimize yol göstermek, danışmanlık yapmak bizim için çok önemli. TFXTARGET Mobil, bu anlamda dış ticaret ile uğraşan özellikle orta ve büyük ölçekli müşterilerimiz için 24 saat kur takibi yapabilecekleri, alım-satım yapabilecekleri yepyeni bir ürün. Bu sayede her orta büyüklükteki işletme (OBİ) ve ticari müşteriye anında alım-satım yapma imkânı veriyor; maliyet ve fiyatlandırma konusunda anlık imkân sağlıyoruz.

Türkiye Finans Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Necati Özdeniz, “TFX TARGET, bankacılık dünyası için çok yenilikçi bir ürün. Biz Türkiye Finans olarak yenilikçiliğe önem veriyor, müşteriye değer üreten ürünleri destekliyoruz. TFXTARGET ile döviz işlemlerinin kontrolü müşterilerimizde olacak. TFXTARGET, kur değişimlerini müşterilerimiz adına takip ederek onları özgürleştiriyor. Günümüz dünyasında hayat dijitalde, bu nedenle bankacılık sektörünün de dijitale daha fazla yatırım yapması gerekiyor. Biz de dijitale yatırımı TFXTARGET Mobil ile sürdürüyoruz. Benzersiz emir yapısı ile telefon kapalıyken bile döviz alıp satabilen uygulama; yüksek hızı, kullanıcı dostu ara yüzü ve multi fonksiyonel yapısı ile cari hesaplara entegre çalışan tek platform. Dijital alanda geliştirdiğimiz ürünlere ve bu alanda yapacağımız yatırımlara önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz.”

“Döviz işlemi bir saniyeden fazla sürmemeli”

Türkiye Finans E-Trading Yöneticisi Ferhat Şirin, TFXTARGET mobil uygulamasını geliştirmelerinin arkasındaki hikayeden kısaca bahsetti: “Bizim bankacılık anlayışımıza göre, ihtiyaç amaçlı da olsa yatırım amaçlı da olsa müşterilerimizin kafalarında herhangi bir soru işareti olmadan, güvenle işlem yapabilmeleri çok önemli. Ayrıca güvenli işlem yapabilmek kadar artık hızlı işlem yapabilmek de oldukça ayırıcı bir özellik olarak ön plana çıkıyor. Bize göre döviz işlemleri bir saniyeden uzun sürmemesi gereken oldukça hızlı işlem yapılabilen bir alan olmalı.”

TFXTARGET’da müşteriye özel modüller

Arbitraj modülünde müşteriler, hesap bakiyelerindeki tutar kadar işlem yaparken; platformun web versiyonunda bulunan tek tuşla 24 saat işlem kolaylığı sunan forward modülü ile ileri vadeli kuru sabitleyebiliyor ve kur risklerini yönetebiliyor.  İşletmeler için ciddi avantaj sağlayan 24 saat forward kolaylığı önümüzdeki aylarda mobil versiyonda da yerini alacak.

TFXTARGET'a tarayıcıdan da ulaşabilirsiniz.

{$ nextTitle $}
ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS