Dolar ne kadar? 17 Mart döviz kurları

Dolar ne kadar? 17 Mart döviz kurları

TCMB ve Fed başta olmak üzere merkez bankalarının faiz kararları ile geçen haftanın son gününde dolar/TL kuru, 3,60 lira seviyelerine kadar çekildi. Haftaya 3,74 lira seviyelerinde başlayan dolar, çarşamba akşamı Fed kararı sonrası 3,70 liranın altına inmiş, dün de Merkez Bankası'nın faizleri sabit tutmasıyla 3,64'e kadar inmişti.

Serbest piyasada sabah saatlerinde oluşan ilk fiyatlara göre, dolar/TL 3,6020 liradan, euro/TL 3,8910 liradan alıcı buluyor. 

"Beklemede kalmaması önemli"

Kapital Fx Araştırma Müdür Yardımcısı Enver Erkan ilave sıkılaştırma ile TL'nin direncinin arttığını söyledi.

Erkan, "Merkez Bankası’nın para politikası eskiye göre artık daha sıkı olduğundan dolayı fiyatlamalarda şok dalgalarını artık pek görememekteyiz. Kurun şu anda öncelikli bir hale gelmesi ve oynaklığının önüne geçilmesi elbette kısa vadeli enflasyon beklentilerinin bozulmaması bakımından önemlidir. Enflasyonda önümüzdeki aylarda yukarı doğru bir hareket bekleniyor. Muhtemelen Nisan ayında zirve yaptıktan sonra kademeli bir geri çekilme olacak, ancak TRY’de ilave değer kayıpları görülürse ileriki aylara yönelik beklentiler de bozulabilir. Bu yüzden TCMB’nin beklemede kalmaması önemli bir adım olarak nitelendirilebilir." diye konuştu.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS