Dolar ne kadar? (29 Kasım döviz kurları)

Dolar ne kadar? (29 Kasım döviz kurları)

Dolar, ABD'deki Reza Zarrab davasıyla Salı günü kademeli olarak gerçekleştirdiği yükselişin ardından yeni güne hareketli başladı. Sabah saatlerinde 3,97'nin üzerini gören dolar sonrasında 3,95 lira seviyelerine kadar geriledi.

Kur, bugün erken saatlerinde 3.9730'ları gördükten sonra bir miktar geri çekildi, ancak kurdaki yukarı yönlü hareket devam ediyor. Yurt içinde dün Zarrab'ın suçlamayı kabul ettiği ve görülen davada tanık olacağına dair gelişmeler Dolar/TL 'nin sert yükselişine neden oldu. Kur söz konusu gelişmeyle dün akşam saaterinde 3.93'lerden 3.97'nin üzerine yükseldi.

İlerleyen saatlerde düşüşe geçen Dolar/TL saat 09:30'da 3.9575 seviyesinden alıcı buluyor.

Öte yandan ABD Senatosu Bütçe Komitesi, Cumhuriyetçilerin vergi tasarısını kabul ederek, Senato Genel Kurulu'na gönderdi. Bu gelişme de doları destekledi.

Kapital FX'ten Enver Erkan ABD’deki davanın merkezindeki isim Reza Zarrab’ın, İran’ın ambargoyu delmesine yardım etmekle suçlanan Mehmet Hakan Atilla aleyhine tanıklık yapacağı haberi ile Türk varlıklarına olan talebin azalacağı endişelerinin piyasa hareketlerine damga vurduğunu söyledi.

"Bu çeyrekte en çok kaybeden TL"

Erkan Lira'nın inceledikleri gelişen ülke paraları arasında bu çeyrekte en çok değer kaybeden para birimi olduğuna dikkat çekerek "3,98 mevcut harekette eşik seviyemiz, burasının aşılması halinde endişeler artabilir ve psikolojik seviye üzeri hedeflenebilir. 3,91 güncel destek seviyemiz ve kurda bu seviye altına düşüş kalıcılık sağlamamıştır." ifadelerini kullandı.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS