157 yıllık mağazalar zinciri Macy's binlerce kişiyi işten çıkarıyor

157 yıllık mağazalar zinciri Macy's binlerce kişiyi işten çıkarıyor © AP

ABD'nin 157 yıllık perakende mağazalar zinciri Macy's, 36 mağazasını kapatarak, 4 bin 500 çalışanını işten çıkarma kararı aldı.

Tatil döneminde satışlarında büyük düşüş yaşayan ABD'nin en köklü alışveriş merkezi zincirlerinden biri olan Mayc's yeniden yapılanmaya gidiyor.

157 yıllık ünlü Amerikan firması Macy's, yeniden yapılanma planının bir parçası olarak yıl içinde 20 eyalette 36 mağazasını kapatırken, 4 bin 500 çalışanı işten çıkaracak.

Yönetim ofisleri New York ve Cincinnati'de olan ünlü perakende zincirinin ABD genelinde 420'den fazla mağazasında yaklaşık 163 bin kişi çalışıyor.
Dolar gevşemeye başladı
Macy's'in bu kararı, mağazanın tatil sezonundaki satışlarında büyük oranda düşüşler yaşandığına ilişkin açıklamasından sonra geldi.

1858'te Ohio'nun Cincinnati kentinde kurulan Macy's, New York'taki Şükran Günü Yürüyüşü ve 4 Temmuz Bağımsızlık Günü hava fişek gösterilerinin sponsoru olarak da biliniyor.

CEO Lundgren'den "sıcak hava" açıklaması

Macy's'in CEO'su Terry Lundgren firmanın içinde bulunduğu durumu "mevsimsiz hava sıcaklığı"na ve yabancı turistlerin "düşük harcama" yapmalarına bağladı.
Soğuk hava meyve sebze fiyatlarını vurdu!
Lundgren, kazak, bot, eşarp, mont gibi ürünlerin satışının az olmasından dolayı genel olarak satışların yüzde 80 düştüğünü ifade etti.

Açıklamasında Macy's'in yatırıma devam etmeyi planladığını da belirten Lundgren, özellikle online konusuna ağırlık verileceğini belirtti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS