Bitcoin Gold bir gün önce doğdu

Bitcoin Gold bir gün önce doğdu

Temmuz ayı içerisinde başlayan ve 25 Ekim günü tamamlanması beklenen Bitcoin Gold, bugün sabah saatlerinde Bitcoin Blockchain’in hard forku ile ortaya çıktı. 1 Kasım itibariyle de Bitcoin Gold’un alım-satım işlemlerinde kullanılmaya başlanacağı belirtiliyor.

Beklenen gün olan 25 Ekim'den 1 gün önce ortaya çıkarılan Bitcoin Gold, BTG koduyla işlem görecek. Blockchaini’nden 491.407 blok içeren bir görüntü alan Bitcoin Gold mühendis ekibi, teknik işlern tamamladıktan sonra yeni kripto para olan Bitcoin kullanıcılarının kullanımına sunacak.


Bitcoin'in son çatallanmasının ardından üretilen Bitcoin Gold'un çıkarılma amacı madencilikte her geçen gün artan zorlukları azaltmak. Teknik açıdan zorlaşan ve daha pahalı cihazlarla üretilmek zorunda kalan Bitcoin, yeni kripte para Bitcoin Gold ile daha da ucuzlayacak ve kolaylaşacak.


1 Kasım'da dağıtılacak


Bitcoin Gold, daha önce yapılan açıklamalara göre 1 Kasım’da, hakkı olan herkese dağıtılacak.Yani diğer bir deyişle, Bitcoin cüzdanında bu sabahın erken saatlerinde mevcut bir bakiye bulunanlar, 1 Kasım’da aynı oranda BTG'yi cüzdanın da görecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS