Euro Bölgesi Yunanistan'ın reform tasarı üzerine çalışacak

Euro Bölgesi Yunanistan'ın reform tasarı üzerine çalışacak

Yunanistan'ın, Euro Bölgesi'ne sunduğu teklif reddedildi. Anlaşmanın sağlanamaması üzerine, Euro Bölgesi'nden yapılan açıklamada, kreditör kurumların reform tasarısı üzerinde çalışacağı ifade edildi. Euro bölgesi maliye bakanları Yunanistan konusunda kreditör kurumların reform tasarısının üzerinde çalışacak.

Euro bölgesi yetkilileri, Atina ile görüşmelerin sonuçsuz kalmasının ardından bölge maliye bakanlarının kreditör kuruluşlar tarafından sunulan bir çözüm taslağı üzerinde çalışacağını belirttiler.
Euro bölgesi maliye bakanları bugün Brüksel'de toplanarak Almanya, Fransa, Avrupa merkez bankası (ECB), Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Avrupa Komisyonu tarafından Haziran ayında üzerinde anlaşmaya varılan bir teklifi değerlendirmeye alacaklar.


IŞİD, Kürtleri Rakka'dan sürgüne başladı


Pazar günü nihai tarih


Avusturya Maliye Bakanı ise Yunanistan ile Avrupalı kreditörlerin nihai anlaşma tarihi için Pazar gününü gösterdi.
Bakan, "Bir anlaşmaya varılması için süre daralıyor. Pazar nihai tarih" dedi.


Anlaşma çıkmadı


 Euro Bölgesi maliye bakanlarının dün akşamki toplantısından Yunanistan ile uzlaşma çıkmamıştı. Eurogroup Başkanı Jeroen Dijsselbloem, görüşmelere perşembe günü devam edeceklerini açıklamıştı.Euro Bölgesi Başkanı Jeroen Dijsselbloem yaptığı açıklamada "Bakanları müzakereler konusunda bilgilendirdik. Henüz bir anlaşmaya varılmadı ama kararlıyız, gerekirse gece de devam ederiz." ifadelerini kullandı.


AMB değişikliğe gitmedi


Yunanistan ile ilgili gelişmelerden biri ise Avrupa Merkez Bankası cephesinden geldi. Reuters'a göre Avrupa Merkez Bankası, Yunan bankalara acil likidite fonunda bir değişikliğe gitmedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS