Rekorları alt üst ettiler! Yarım saatte 7 milyar dolar harcandı...

Tarihler 11.11'i gösterdiğinde Çin, Bekarlar Günü'nü kucaklıyor. Hem de alışveriş çılgınlığıyla... Dün de benzer görüntüler vardı. Ülkenin en büyük alışveriş platformu olan Alibaba, bir günde tam 25.3 milyar dolarlık satış yaptı ve rekorları alt üst etti.Çin'de dün kutlanan 'Bekarlar Günü'nde yapılan satışlarla 'online alışveriş' sektöründeki tüm rekorlar alt üst edildi. Çin’in en büyük online alışveriş platformu Alibaba, ülkede her yıl kutlanan Bekarlar Günü’nde 25 milyar doları aşan satışla rekor kırdı. Alibaba’nın festivalin ilk 30 dakikasında 7 milyar dolara yakın satış yapması dikkat çekti.

24 saat içerisinde yapılan satış toplamı, ABD’de alışveriş çılgınlığının yaşandığı Black Friday ve Cyber Monday'deki satışların toplamını da geride bıraktı.

Ülkenin en popüler e-ticaret platformu Alibaba, geçen yıla oranla satışlarını yüzde 29 artırarak 25,3 milyar dolarlık satış yaptı. Şirketin geçen yılın aynı günün yaptığı satış ise 18 milyar dolar seviyesindeydi.

İşlemlerin yüzde 90'ı mobil üzerinden gerçekleşirken, saniyede 256 bin işlem yapıldı ve bu rakam yeni bir dünya rekoru olarak tescil edildi.

Alibaba’dan yapılan açıklamada, şirketin festivalin ilk beş dakikasında 256 bin online ödeme işlemiyle dünya rekoru kırdığı da belirtildi.
Alibaba’nın festivalden bir gün önce Cuma günü düzenlediği galaya, Nicole Kidman ve Pharrell Williams gibi ünlü isimler katıldı.

Bekarlar Günü Çin'de Sevgililer Günü'ne alternatif olarak 11 Kasım'da kutlanıyor ve bekarlar kendilerine hediye alıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS