Renault'nun emisyon testi sonuçları açıklandı

Renault'nun emisyon testi sonuçları açıklandı

Citroen-Peugeot araçlarının yanı sıra Renault'un da 25 değişik modelini araştıran komisyon yetkilileri, Renault'nun hiçbir şekilde emisyon gazı hilesi yapmadığını tespit ettiklerini açıkladı.

Fransız araç üreticisi Renault, işçi sendikaları tarafından "egzoz gazlarında hile olup olmadığı araştırması" iddiası ile duyurulan, Fransa tüketici koruma enstitüsü ekiplerinin Renault'nun üretim ve homologasyon merkezlerine baskın düzenlediği haberi üzerine Paris borsasında yüzde 20 değer kaybetmesi üzerine bir açıklama yaptı.

Açıklamada Renault'ya yapılan baskının, Volkswagen ve Audi'de yaşanan skandallardan sonra, Fransız çevre bakanı Segolene Royal tarafından kurulan ve Fransız araç üreticilerinin de emisyon gazlarını gizleme yoluna gidip gitmediklerini araştıran Royal komitesi çalışmalarının devamı olan bir soruşturma olduğu belirtildi.
İşsizlik rakamları açıklandı
Royal araştırma komisyonu Fransa'da üretilen araçların "emisyon normlarına" uyup uymadıklarını araştırıyor.

Citroen-Peugeot araçlarının yanı sıra Renault'un da 25 değişik modelini araştıran komisyon yetkililerinin, gösterdikleri yakın işbirliği için Renault'ya teşekkür ettiklerinin belirtildiği açıklamada, "Renault'un hiçbir şekilde emisyon gazı hilesi yapmadığı tespit edilmiştir" denildi.
Motorin fiyatlarına bir indirim daha!
Yakın bir gelecekte uygulamaya geçecek olan "Euro6d" emisyon normlarını şimdiden uygulamaya koyacaklarını açıklayan Renault yetkilileri bu konuda büyük yatırımlar yapacaklarını belirtti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS