Yolcuları bedava uçurmayı planlıyor

Yolcuları bedava uçurmayı planlıyor

Düşük maliyetli hava yolları içerisinde uzak ara lideri olan Ryanair, birkaç yıl sonra yolcularını bedava taşıyabileceklerini öngördüğünü duyurdu. 

İrlanda merkezli şirketin sahibi Michael O'Leary, İtalyan La Repubblica gazetesine yaptığı açıklamada “Beş yıl sonra sıfır ücretle bilet satmayı planlıyoruz. Yani bedava. Bunun için havalimanlarındaki butiklerle, restoranlarla fast food şirketleriyle, diğer satış mağazalarıyla anlaşma yapacağız” diyerek  sözlerine şöyle devam etti:


“Yolcular havalimanlarına uçamak için gidiyor, buralarda uçuş saatine kadar hayli zaman geçiriyorlar ve para harcıyorlar. Havalimanları artık birer AVM oldu. Bizim yapmak istediğimiz özellikle restoran ve fast food merkezlerinden belirli bir yüzde almak. Tabii markalı ürünler satan mağazalardan da. Bu konuda anlaşmalar yapılırsa Ryanair olarak biletleri bedavaya getirebiliriz.”


Bolivya'dan Kolombiya'ya giden uçak düştü


Michael O'Leary 2016'da biletlerin ortalama 46 Sterline satıldığını ancak Brexit referandumu ile İngiltere'nin AB'den çıkma kararıyla maliyetin yükselme ihtimali olduğunu da sözlerine ekledi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS