e-devlet esnafa kira ve gelir kaybı desteği başvuru işlemleri nasıl yapılır? İşte detaylar...

e-devlet esnafa kira ve gelir kaybı desteği başvuru işlemleri nasıl yapılır? İşte detaylar... © AA

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan esnafa kira ve gelir kaybı desteği başvurularının yenide başladığını duyurdu. Bakan Pekcan son dakika açıklamasında başvuruların e-devlet üzerinden alınacağını ifade etti. Peki, esnafa kira ve gelir kaybı desteği başvuruları için son gün ne zaman?

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan esnafa kira ve gelir kaybı desteği ile ilgili resmi Twitter adresi üzerinden bilgilendirmede bulundu.

Bakan Pekcan açıklamasında “ Bakanlığımıza ulaşan talepler üzerine esnaf ve sanatkarlarımız ile gerçek kişi tacirlerine yönelik kira ve gelir kaybı desteklerine yeniden başvuru imkanı sağlıyoruz. Buna göre destekten yararlanma şartlarını taşıyan fakat başvuruda bulunmayan esnaflarımız,  başvurularını bugünden itibaren 31 Mart 2021 saat 23:59’a kadar e-devlet üzerinden yapabilecektir. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

E-DEVLET ESNAFA KİRA VE GELİR KAYBI DESTEĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

e-devlet üzerinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yapan kişiler Ticaret Bakanlığı hizmetleri altında yer alan Kira Destek Başvurusu (Esnaf ve Sanatkarlar ile Gerçek Kişi Tacirler) ile Gelir Kaybı Desteği Başvurusu (Esnaf ve Sanatkarlar ile Gerçek Kişi Tacirler) hizmetlerini kullanarak başvurularını gerçekleştirebilirler. Formu dolduran kişiler başvuruları bu adreslerden tamamlayabilirler.

KİRA DESTEĞİ BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ…

GELİR KAYBI DESTEĞİ BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ…

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS