Emekli maaşları ne zaman ödenecek? Bakan’dan maaş açıklaması

Emekli maaşları ne zaman ödenecek? Bakan’dan maaş açıklaması

Emekli maaşları ne zaman ödenecek? Ramazan Bayramı öncesi milyonlarca emekli bu sorunun cevabını merak ediyor. Bakan Selçuk’tan emekli maaşı ödemeleri ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Peki, emekli maaşları ne zaman ödenecek? İşte, merak edilen detaylar…

Emekli bayram ikramiyeleri bilindiği üzere Ramazan başında ödenmişti. Şimdi ise gözler emekli maaşlarında… Peki, emekli maaşları ne zaman yatacak? Merak edenler Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan son dakika açıklamasını haberimizde derledik. İşte, Bakan Selçuk tarafından yapılan emekli maaşı açıklaması…

EMEKLİ MAAŞLARI NE ZAMAN YATACAK?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından milyonlarca emeklinin yüzünü güldürecek açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre emekli maaşı ödemeleri erkene alındı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, 19 Mayıs'ın resmi tatil olması ve 24-25-26 Mayıs'ın Ramazan Bayramı'na denk gelmesi sebebiyle emekli aylığı ödemelerinin erkene alındığını aktardı.

Selçuk, "Emeklilerimizin aylıklarını öne çekerek 15-22 Mayıs tarihleri arasında hesaplarına yatırıyoruz." bilgisini paylaştı.

SSK ÖDEMELERİ NE ZAMAN

SSK emeklileri için normalde ödeme günü 17, 18, 19, 20 olanlara 15 Mayıs'ta; 21, 22, 23 olanlara 18 Mayıs'ta; 24, 25, 26 olanlara ise 20 Mayıs'ta emekli aylıkları ödenecek.

Bağ-Kur emeklilerinin ve hak sahiplerinin ise aylıkları, ödeme günü 25, 26 olanlar için 21 Mayıs'ta; 27, 28 olanlar için de 22 Mayıs'ta hesaplarına yatırılacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS