Erdoğan'ın çağrısı sonrası önemli istihdam hamlesi

Erdoğan'ın çağrısı sonrası önemli istihdam hamlesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın istihdam çağrısı üzerine ekonomiyi canlandıracak dev hamle! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘’ Yeni bir istihdam seferberliği başlatıyoruz’’ çağrısının ardından, Can Holding bünyesindeki Awox düğmeye bastı.

20016 Yılında Hükümetin Küçük Ev Aletleri ithalatı ile ilgili aldığı önleyici, yatırıma teşvik edici kararlar sonucunda ‘’AWOX’’ markası üretimi ile doğru orantılı olarak istihdamını da arttırdı.

Yeni yatırım 70 milyon Türk Lirası


AWOX’’  Yönetim Kurulu Başkanı Murat Can, ‘AWOX’’ markası Türkiye’nin en önemli organize sanayi mahallesi olan Çerkezköy bölgesinde 40.000 m2 alanda üretim faaliyetini sürdürmekteydi ancak üretim kapasitesini arttırmak için 15.000 m2 ek üretim binası inşaatını tamamladık, üretim hatlarını kurarak faaliyete  hazır hale getirdik. 300 yeni istihdamla yeni yatırımımız 70 Milyon Türk lirasıdır dedi.

"Kendi markalarımızla yerli üretim yapmalıyız"

’Ülkemizde özellikle küçük ev aletleri pazarı incelendiğinde pazardaki oyuncuların ya üretici olduğu ya da pazarlama şirketi oldukları görülmektedir. Üreticiler genellikle fason çalışmakta olup marka yaratamamaktadırlar.  Murat Can, son alınan kararlar neticesinde bu tarz firmalarında üretim tesisleri kuracağının ve ülkemiz ekonomisine katkıda bulanarak bu sektörde ithalatı durdurarak,  Dünyaya ihracat yapabileceklerinin altını çizdi.

Teşvik, markamızın gücünü arttırdı

Murat Can, Devletimizin, hükümetimizin sanayicilerimize sunduğu sonsuz olanaklar sayesinde ‘’AWOX ‘’ markası ile ürettiğimiz ürünleri teşvik ile artmış olan üretim gücümüzle ihracata döndük ve ülkemize döviz kazandırıcı katma değer yaratan ürünleri pazara arz etme şansını yakaladık dedi.

Arge markasını farklı kılan nedir? 

Üretim satış ve pazarlamayı aynı bünye içerisinde sağlayarak üretimden satışı gerçekleştirmesidir. Buda tüketiciye  kaliteli ürünü uygun fiyata almasını sağlıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS