Son Dakika

FED faiz kararı ne zaman açıklanacak, hangi gün? FED faiz kararı ne olur? FED toplantısı kasım ayı bilgileri!

A A

02.11.2021 - 07:23 Son Güncelleme:

Küresel piyasalarının gözü önümüzdeki hafta gerçekleştirilecek olan FED faiz kararı toplantısında. Toplantı sonrasında ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell'ın yapacağı konuşmaya doların gidişatını belirleyecek. Peki, FED faiz kararı ne zaman açıklanacak, hangi gün? FED faiz kararı ne olur? İşte FED toplantısı kasım ayı bilgileri..

FED faiz kararı ne zaman açıklanacak, hangi gün? FED faiz kararı ne olur? FED toplantısı kasım ayı bilgileri!

Küresel piyasalarda gözler FED faiz kararına çevrildi. Politika faizinin yüzde 0-0,25 aralığında sabit tutulduğu son toplantının ardından, bir sonraki toplantı için kasım ayı işaret edilmişti. Her yıl 8 kez bir araya gelen FED'in 7. toplantısı Kasım ayında gerçekleşecek. FED toplantısı en son 21-22 Eylül olarak duyurulmuştu.

FED TOPLANTISI NE ZAMAN?

FED toplantısı 2-3 Kasım tarihleri aralığında yapılacak. 2-3 Kasım tarihlerinde düzenlenecek olan toplantıda alınan kararlar, toplantının hemen ardından Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell tarafından 3 Kasım akşamı kamuoyuna duyurulacak. Önümüzdeki FED toplantısı ise 14-15 Aralık 2021 olacak.

FED FAİZ KARARI NE OLUR?

ABD Merkez Bankası (FED), beklentiler dahilinde politika faizini değiştirmeyerek yüzde 0-0,25 aralığında sabit bıraktı. Açıklamada, federal fon oranı için hedef aralığın yüzde 0 ile 0,25 arasında tutulmasının kararlaştırıldığı kaydedildi.