GD Holding'den yatırımcılara destek

GD Holding'den yatırımcılara destek

GD Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Duyarlar, Türkiye’deki girişimcilik iklimine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Gökhan Duyarlar, 30 yaşın üzerindeki kişilerin çeşitli nedenlerle girişimciliğe sıcak bakmadığına dikkat çekti. GD Holding’in kuluçka merkezine ulaşan 1.500 civarındaki projenin %95’inin 30 yaş altı girişimcilerden geldiğini belirten Gökhan Duyarlar, GD Holding bünyesindeki kuluçka merkezinin her yaştan girişimciye açık olduğunun altını çizdi.

Yeni girişim ve girişimcileri desteklemek hedefiyle kurduğu kuluçka merkezini hızla büyüten GD Holding, 2016 yılında girişimcilere 5 milyon TL tutarında destek vermeye hazırlanıyor.

Türkiye’nin girişimcilere yönelik en geniş kapsamlı kuluçka merkezlerinden birini bünyesinde barındıran GD Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Duyarlar, “Biz yatırım ve kuluçka merkezini kendi geliştirdiğimiz özel bir modelde bir araya getiriyoruz.

Benzeri bulunmayan bu modelimizin Türkiye için en geçerli model olduğuna inanıyorum,” dedi. Gökhan Duyarlar sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye’de girişimcilik çok popüler ve sürekli gündemde, ama 30 yaşın üzeri kişiler girişimciliğe sıcak bakmıyorlar. Çünkü çeşitli nedenlerle risk almaktan korkuyor, çekiniyorlar. Bizim modelimiz hem sunduğu desteklerle hem de projeleri gelir getirebilecek aşamaya hızla taşıması sayesinde riskleri ortadan kaldırıyor.

GD Holding kuluçka merkezine bugüne kadar 1.500 civarında proje başvurusu ulaştı. Bu başvuruların %95’i 30 yaş altı girişimcilerden geldi. Gençlerimiz tabii ki bizim için çok önemli ama onlar kadar, iş dünyasında yoğun deneyim sahibi 30 yaş üzeri girişimcilere de kapılarımız sonuna kadar açık.”

3 milyon TL’nin üzerinde yatırım 

GD Holding bünyesindeki kuluçka merkezine kabul ettikleri projelere 2015 yılında 3 milyon TL’nin üzerinde yatırım yaptıklarını ve bu projelerin tümünün gelişmeye devam ettiğini belirten Gökhan Duyarlar, “2016 yılı hedefimiz yeni projelere 5 milyon TL yatırım gerçekleştirmek. Ancak bizim sağladığımız özel model ve çalışma ortamı sayesinde girişimler çok hızlı gelişiyor ve pazara hazır hale geliyorlar Bu nedenle yatırım tutarımızı bu rakamın çok daha üzerine çıkarmayı düşünebiliriz,” dedi.

GD Holding, bünyesinde bulunan girişimlere teknoloji altyapısı, yazılım geliştirme, hukuk danışmanlığı, lojistik, muhasebe, pazarlama ve tanıtım gereksinimleri gibi alanlarda yüksek nitelikli destek temin ediyor. Bununla birlikte GD Holding bünyesine kabul edilen projelerin girişimcileri aylık bir ücret aldıkları için çalışmalarına daha yoğun odaklanma imkanına sahip oluyor, daha hızlı adımlar atıyorlar.

Gökhan Duyarlar, “Biz yatırımlarımızı mümkün olan en hızlı biçimde ve mutlaka sağlıklı şekilde geliştirip, para kazanır hale getiriyoruz. Projelerin Ar-Ge kısmına büyük ağırlık vererek yalnızca Türkiye’de değil, uluslararası pazarlarda da rekabet edebilecek markalar oluşturmayı hedefliyoruz,” diyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS