Bitcoin ve kripto para piyasasında hızlı düşüş

Bitcoin ve kripto para piyasasında hızlı düşüş

Geleceğin para piyasası olarak ilan edilen kripto para piyasasında, Bitcoin düşününü sürdürüyor. Bitcoin'in yanı sıra bir çok para birimi düşüş yaşıyor.

Bir hafa kadar önce 20 bin seviyesine kadar yükselen Bitcoin güne yine düşüş ile başladı ve 14 bin seviyesine indi. Bitcoin'de düşüş ilerleyen saatlerde de devam etti be 12 bin'li seviyeleri gördü. Böylece Bitcoin'deki haftalık olarak değer kaybı yüzde 25'i aştı.

Aralık ayı Ripple ve Bitcoin Cash'e yaradı

Bitcoin ve birçok kripto para biriminde yaşanan düşüşe rağmen Rİpple'da yaşanan hareketlilik dikkat çekiyor. 11 Aralık günü 0.24 dolar olan Ripple fiyatı 10 günde 1 doların üzerine çıktı. Ripple'ın son 1 haftalık performansında ise yüzde 34 civarında artış gözleniyor. Ripple gibi Bitcoin Cash fiyatları da artışla dikkat çekiyor. Aralık ayı başında 440 dolar olan Bitcoin Cash 20 Aralık'ta 3700 doların üzerini görmüştü.

Bir çok ülkenin kripto para birimleri ile ilgili yasal düzenlemeyi tartışmayı başlamasının ardından kripto para birimlerine karşı başlayan güvensizlik piyasayı da etkiledi. Bitcoin'in yanısıra, Ethereum, Liteooin, IOTA, Cardano gibi para birimleri de bir gün öncesine göre düşüş yaşadı.

Kripto para piyasası sabahın erken saatlerindeki fiyatlar şöyleydi: İlerleyen saatlerde Bitcoin'in düşüşü devam etti ve 14 bin seviyesine geldi.{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS