Marketler saat kaçta kapanıyor? Yarın marketler ve bakkallar açık mı?

Marketler saat kaçta kapanıyor? Yarın marketler ve bakkallar açık mı?

Yarın marketler açık mı? Marketler saat kaça kadar açık? Corona virüsü tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağı getirilen 15 ilde gün içerisinde market ihtiyaçlarını karşılamak isteyen vatandaşlar bu soruların cevabını araştırıyor. Peki, bakkal ve marketler kaça kadar, açık mı?  Merak edilen sorular İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede cevabını buldu. İşte, merak edilen soruların cevabı…

Bakkal ve marketler bugün açık mı? Marketler bugün açık mı? İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan sokağa çıkma yasağı genelgesinde merak edilen sorular cevabını buldu. Bilindiği üzere Corona virüsü tedbirleri kapsamında 14 büyükşehir ve Zonguldak’ta sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Peki, bakkal ve marketler kaça kadar, açık mı?  İşte, merak edilen soruların cevabı…

MARKETLER BUGÜN AÇIK MI?

Kısıtlamanın olduğu 30 Mayıs Cumartesi günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatlerinde faaliyet gösterebilecek.

Vatandaşlar (65 yaş ve üzeri ile 18 yaş ve altında bulunanlar hariç) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanmasıyla sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlar hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebilecek.

Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabilecek.

FIRINLAR İKİ GÜN AÇIK

30 Mayıs Cumartesi ve 31 Mayıs Pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile buraların sadece ekmek satan bayileri, ayrıca tatlı üretiminin yapıldığı/satıldığı iş yerleri açık olacak. (Bu iş yerlerinde sadece ekmek, unlu mamul ve tatlı satışı yapılacak.)

Söz konusu günler, vatandaşların dışarı çıkamadığı saatlerde tatlı satışı yapan iş yerleri sadece eve/adrese servis şeklinde satış yapabilecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS