Son Dakika

Milli Piyango 9 Ocak 2022 çekiliş sonuçları ve MPİ bilet sorgulama millipiyangoonline.com adresinde!

A A

10.01.2022 - 09:32 Son Güncelleme:

9 Ocak 2022 Milli Piyango sonuçları için canlı çekiliş dün gerçekleştirildi. Talihli adayları şanslı numaraları Milli Piyango TV canlı yayınından takip ettiler. Çekiliş sonrası MPİ bilet sorgulama ise millipiyangoonline.com sayfasında yerini aldı. İşte Milli Piyango 9 Ocak 2022 çekilişi sonrasında bilinmesi gerekenler…

Milli Piyango 9 Ocak 2022 çekiliş sonuçları ve MPİ bilet sorgulama millipiyangoonline.com adresinde!

Özel çekilişler dışında her ayın 9, 19 ve 29’unda gerçekleştirilen Milli Piyango’da 2022 yılının ilk çekilişi dün yapıldı. 9 Ocak 2022 tarihli çekiliş noter huzurunda gerçekleşti ve dileyen şans oyunu tutkunu çekilişi Milli Piyango TV üzerinden canlı izledi. 7 milyon liralık büyük ikramiye tutarının belirlendiği çekilişte çeyrek bilet 15, yarım bilet 30, tam bilet ise 60 TL’den satışa sunuldu.

9 OCAK 2022 MİLLİ PİYANGO SONUÇLARI VE BİLET SORGULAMA

Milli Piyango TV’den canlı olarak izlenebilen çekiliş saat 15:30’da başladı. Yaklaşık 3 saat süren çekiliş sonrası bilet sorgulama millipiyangoonline.com sayfasından yapılmaya başlandı.

BİLET SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ…

TAM, YARIM VE ÇEYREK BİLET NE KADAR İKRAMİYE VERİR?

Milli Piyango’da; tam bilet, yarım bilet ve çeyrek bilet olmak üzere üç bilet çeşidi bulunur. Her biletin fiyatı ve kazandırma oranı farklıdır. Her ikramiye kategorisinde, kategorinin kazanan numaralarından birine eşit olan tüm numaralar ilgili kategorinin ikramiyesini kazanır.

Kazanan sıralı numara tam bilet üzerine basılı ise, söz konusu bilet ilgili ikramiyenin tamamını kazanır. Yarım bilet üzerine basılı ise, söz konusu bilet ilgili ikramiyenin yalnızca yarısını kazanır; kazanan sıralı numara çeyrek bilet üzerine basılı ise, söz konusu bilet ilgili ikramiyenin yalnızca çeyreğini (dörtte birini) kazanır.