Onların servetlerini sayabilecek bir para makinesi yok! İşte dünyanın en zengin 3 insanı...

Dünyada serveti 100 milyar doları aşanlar listesinde sadece 3 isim var. Avrupa'nın en zengin insanı Fransız iş adamı Bernard Arnault, Jeff Bezos ve Bill Gates'in ardından 100 milyar doların üzerinde servete sahip üçüncü kişi.Jeff Bezos, 112 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin ismi olarak kayıtlara geçmişti.
E-ticaretin gelişmesine büyük katkı sağlayan Bezos, Amazon.com onun yönetiminde dünyanın en büyük ve örnek alınan internet satışı şirketi oldu. Bu öncü hareketi nedeniyle Time Dergisi tarafından 1999'da Yılın Kişisi seçildi.
Bill Gates ise yaklaşık 110 milyar dolar serveti olduğu düşünülüyorken, şu ana dek 50 milyar dolara yakın bir para ve hisse senedini, kurduğu kamu yararına kar amacı gütmeyen derneklere bağışladı.
Uzmanlara göre, bu bağışları yapmadığı takdirde Bill Gates'in serveti su anda 150 milyar doların üzerine çıkabilirdi.
Avrupa'nın en zengin insanı Fransız iş adamı Bernard Arnault, Jeff Bezos ve Bill Gates'in ardından 100 milyar doların üzerinde servete sahip üçüncü kişi oldu.
Arnault, 70'den fazla markayı içinde bulunduran holdingi LVMH'nin hızlı büyümesi sayesinde, Bloomberg Milyarderler Endeksi'ndeki 500 kişi arasında serveti en hızlı artan kişi oldu.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS