Petrol fiyatları neden düşüyor? Dolar kaç TL? 9 Mart Dolar TL kuru

Petrol fiyatları neden düşüyor? Dolar kaç TL? 9 Mart Dolar TL kuru

Geçtiğimiz haftayı 45 dolar seviyesinden kapatan petrolün varil fiyatı yeni haftaya 31,57 dolar seviyesinden başladı. Yaşanan düşüşün etkisini gösterdiği parametrelerden biri de dolar TL kuru oldu. Peki, petrol fiyatları neden düşüyor? İşte, 9 Mart dolar TL kuru ve petrol fiyatları…

Petrol fiyatları haftaya sert düşüşle başladı. Fiyatlarda yaşanan düşüş sonrası geçtiğimiz haftayı 45 dolar seviyesinden kapan petrolün varil fiyatı 9 Mart Pazartesi gününe 31,57 dolar seviyesinden başladı. Ekonomi gündemini takip edenler ve yatırımcılar yaşanan hareketlilik sonrası “Dolar TL ne kadar?” sorusunun cevabını araştırıyor. Öte yandan “Petrol fiyatları ne kadar?” sorusunun cevabı da merakla araştırılıyor. Peki, dolar TL ne kadar? Petrol fiyatları neden düşüyor? İşte, 9 Mart güncel dolar TL kuru ve petrol fiyatları…

PETROL FİYATLARI NEDEN DÜŞÜYOR?

Petrol fiyatları OPEC+ görüşmelerindeki anlaşmazlık sonucu düşmeye başladı. Suudi Arabistan yaşanan görüş ayrılığı sonrası petrol üretimini günlük 10 milyon varilin üzerine çıkaracağını açıkladı. Halihazırda günlük kotalar nedeniyle 9.7 milyon varil üreten S. Arabistan’ın, tüketicilere verdiği iskontoyu da 2 dolarlardan 6 - 10 dolarlara artıracağına dair haberler var. Yaşananlar sorası petrolün varil fiyatı haftaya sert düşüşle başladı.

DOLAR TL KURU 9 MART PAZARTESİ

Dolar TL kuru petrol fiyatlarında yaşanan düşüşünde etkisiyle birlikte tüm dünya piyasalarında olduğu gibi Türkiye piyasalarında da haftaya değer kazanarak başladı.

Geçtiğimiz haftayı 6.08 TL seviyesinden kapatan dolar TL kuru yeni haftanın ilk işlem günü olan 9 Mart Pazartesi gününe 6 lira 18 TL seviyesinde başladı. Bigpara.com’da saat 08.00’de kaydedilen bilgilere göre dolar TL kuru 6.17 TL alış ve 6.19 lira satış fiyatı üzerinden işlem görüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS