Sağlık Bakanlığı personel alımı: 29 bin personel alımı ne zaman?

Sağlık Bakanlığı personel alımı: 29 bin personel alımı ne zaman?

Sağlık Bakanlığı tarafından bu yıl sonuna kadar 29 bin personel alımı yapılacak. Müjdeli Haber Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan geldi. Yapılan açıklamada 12 bin personel alımının ardından 17 bin 689 personel alımı daha yapılacağını ve böylelikle yılsonuna kadar toplamda alımların 29 bin 689 olacağı müjdesi veridli. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak? İşte detaylar…

Sağlık Bakanlığı personel alımı ile ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan ikinci müjdeli haber geldi. Hatırlanacağı gibi Bakan Koca daha önce Sağlık Bakanlığı bünyesinde 12 bin kişilik personel alımına gidileceği müjdesini vermişti. CNN TÜRK yayına katılan Bakan Koca, 17 bin 689 kişilik alım daha yapılacağını ve yıl içerisinde toplam alımların 29 bin 689 olacağını söyledi. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımları yani ebe, hemşire ve sağlık teknisyeni ne zaman yapılacak? İşte detaylar…


“29 BİN PERSONEL ALIMI YAPILACAK?”


2019'da 29 bin 689 sağlık personeli alımı olacağını belirten Koca, "Bunun ilk etabı olarak 6 bin 829 hemşire, bin ebe ve 3 bin sağlık memuru olmak üzere odyolog, psikolog, diyetisyen, fizik tedavi gibi alanlarda 12 bin personelin alımı için önümüzdeki ay ilana çıkılacak. Önümüzdeki ay olmasıyla ilgili bütün hazırlığımızı yaptık, kılavuz hazırlığımız bitti. ÖSYM'ye gönderdik." ifadelerini kullandı.


PERSONEL ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?


 


Sağlık Bakanlığı'nın bu konuyla ilgili bütün çalışmalarının tamamlandığını kaydeden Koca, konuşmasını şöyle sürdürdü:


"Özellikle altını çizerek söylemek istiyorum, 12 bin personelin alımı da bugüne kadar olduğu şekliyle KPSS ile olacak. İkinci etabı ise, yani 29 bin 689 sağlık personeli alımını tamamlayacak olan 17 bin 689 personeli de muhtemelen Eylül-Ekim'de ÖSYM'nin takvimine göre planlamış olacağız. Personelin KPSS ile alımı konusundaki yöntem daha bir hakkaniyetli ve bu anlamda başarıyı endeksleyen bir yaklaşım tarzı olduğu için bunu devam ettirmek, en azından hakkaniyetli olma noktasında bu yöntemin daha doğru olduğunu düşünüyoruz."


PERSONEL ALIMI BRANŞ DAĞILIMLARI


12 bin personel alımıyla ilgili branş dağılımı belli oldu.  İlk etapta 6 bin 835 hemşire, 1000 ebe, 3000 sağlık teknisyeni/sağlık teknikeri, psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi olan kişiler KPSS puanıyla atanacak.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS