Alanında dünyanın ilk 10 şirketi arasında yer almak istiyor

Alanında dünyanın ilk 10 şirketi arasında yer almak istiyor

Cardtek, 2016 yılında aldığı yatırım ve gerçekleştirdiği %50’ye yakın ciro artışının ardından 2017’de uluslararası çapta büyüme stratejisi için yeni adımlar atıyor. Şirket, gelecek beş yılda finansal teknolojiler alanında dünyanın ilk 10 şirketi arasında yer almayı hedefliyor.

Cardtek, 2016 yılında MV Holding ve Revo Capital’in şirkete %24 oranında ortak olması ile birlikte büyüdü. Gelecek beş yıl içerisinde finansal teknolojiler alanında dünyanın ilk 10 şirketinden biri olmayı hedefleyen şirket, organizasyon yapısında yenilenmeye gidiyor. Bu kapsamda sektörün deneyimli isimlerinden Turgut Güney, CEO göreviyle Holding’in yönetim ekibine katılıyor.


Cardtek, globalleşme stratejisi doğrultusunda 2017 yılında yeni adımlar attı. Ortaklık yapısını sadeleştiren ve organizasyon yapısını global standartlarda üst düzey profesyonelleri bünyesine katarak yenileyen Cardtek’in hedefi küresel ölçekli bir teknoloji devine dönüşmek.


Cardtek Holding Yönetim Kurulu Başkanı, Ayşe Nil Sarıgöllü: “Odağımız global pazar ve bu pazarın öncüleri arasında yer almak. Bu odak doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz özverili çalışmaların meyvelerini 2016 yılında aldık. Grubumuz %49 ciro artışı ile sektörde önemli bir büyümeye imza attı. Bu doğrultuda sektörün deneyimli isimlerinden Turgut Güney, Cardtek Holding CEO’su olarak aramıza katıldı. Eş zamanlı olarak yurt dışı büyüme ve yatırımcı görüşmelerine odaklanıyoruz. Bu süreci etkin yönetebilmek amacıyla da Silikon Vadisi’nde yeni bir ofis açmaya hazırlanıyoruz.” dedi.Turgut Güney, Cardtek Holding CEO’su olarak 17 Nisan 2017 tarihinden itibaren çalışmalarına başlıyor. Daha önce Akbank’ta Bilgi Teknolojileri ve Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev alan Güney, yeni dönemde Cardtek’in yazılım üretimi ve finansal teknolojilerde global ölçüde bir oyuncu olacağını, Türkiye’nin yazılım ve teknoloji üretimi ve ihracatı konusunda çok daha iyi yerlere gelmesinde de önemli rol üsteleneceğini ve bunların kendisini çok heyecanlandırdığını belirtti. Güney: “Bugün dijital ödeme sistemleri sadece finans sektörüne değil, telekomdan ulaşıma ve perakendeye kadar çok geniş bir ekosisteme hizmet veriyor. Bunu da yapay zeka, büyük veri analitiği, nesnelerin interneti, giyilebilir çözümler gibi pek çok yeni nesil teknolojiden yararlanarak gerçekleştiriyor. Cardtek, bu teknolojileri yenilikçi ve değer katan bir şekilde ekosistemin hizmetine sunma konusunda oldukça başarılı. Bu yetkinlikleriyle başarılı bir küresel oyuncu olması için gerekli adımları atmak üzere stratejik hedefleri var. Bu zamana kadar çok başarılı bir gelişim ve büyüme gösteren Cardtek’in yenilenen vizyonu doğrultusunda, global bir marka ve güç olmasını sağlamak temel hedefim olacak” şeklinde konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS