Etiya’nın yapay zeka teknolojisi Afrika’da ödüle aday gösterildi!

Etiya’nın yapay zeka teknolojisi Afrika’da ödüle aday gösterildi!

Etiya, Afrika’nın “dijital kalp atışı” olarak nitelendirilen AfricaCom etkinliği kapsamında gerçekleşen AfricaCom Ödülleri için “En İnovatif Yapay Zeka Kullanımı” kategorisinde ödüle aday gösterildi.

Türkiye’de faaliyet gösteren kurumsal yazılım şirketlerinden Etiya, bu yıl 21. kez düzenlenecek olan AfricaCom Ödülleri tarafından “En İnovatif Yapay Zeka Kullanımı” kategorisinde ödüle aday gösterildi. 


13-15 Kasım 2018 tarihleri arasında dünya genelinden 14 bin katılımcı ve 450 konuşmacıyı Cape Town’da bir araya getirecek olan AfricaCom 2018, Afrika’nın djital kalp atışı olarak nitelendiriliyor.  

Etkinlik kapsamında düzenlenen AfricaCom Ödülleri, Afrika başta olmak üzere tüm dünyayı Dördüncü Sanayi Devrimi’ne taşıyan başarılı şirketleri, kişileri, ürünleri ve çözümleri ödüllendiriyor. Bu sene en başarılı inovasyonlar dokuz farklı kategoride ödüllendiriyor.

Etiya’nın yer aldığı” En İnovatif Yapay Zeka Teknolojisi Kullanımı “kategorisinde, Huawei Technologies, Ericsson-Orange Botswana ve Simfony gibi şirketler de bulunuyor. Bu kategoride, iş dünyasının karşılaştığı zorluklara karşı en kapsamlı ve etkili çözümleri sunan yapay zeka teknolojileri değerlendiriliyor.

"Yapay zekaya en fazla yatırım yapan şirketiz"

AfricaCom Ödülleri tarafından En İnovatif Yapay Zeka Teknolojisi Kullanımı kategorisinde aday gösterilmiş olmaktan gurur duyduklarını ifade eden Etiya CEO’su Aslan Doğan, önceliklerinin veri yönetimi ve yapay zeka teknolojileri olduğunu ifade ediyor. Aslan, “Yapay zekaya en fazla yatırım yapan şirketiz. Geleceği yakalamak için bu alana odaklanmak zorundayız. Fark yaratacağımız alan burası; çünkü veriye hakim olan, geleceğe de hakim olacak. 2019’da da bu alanda yatırımlarımız devam edecek.” bilgisini veriyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS