Huawei Türkiye AR&GE Merkezi için hedef büyüttü

Huawei Türkiye AR&GE Merkezi için hedef büyüttü

Huawei Türkiye Araştırma ve Geliştirme Merkezi Direktörü Wu Lianqing, 2016 yılında AR&GE Merkezi'ndeki gelişmeleri, akademisyen ve operatörlerin katılımı ile basın mensuplarıyla paylaştı. Wu Lianqing "2017 yılının sonuna kadar 450'den fazla mühendis istihdamı" hedefinin altını çizdi.

Telekomünikasyon operatörleri, akademisyenler ve medya mensuplarından oluşan bir grup, Huawei Türkiye AR&GE Merkezi'nde gerçekleşen toplantıda 2016 yılındaki teknolojik kazanımları değerlendirdi.


Toplantıya Turkcell ve Türk Telekom Grup yöneticileri ile İstanbul Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi'nden akademisyenler katıldı.


Yıl sonuna kadar 450'den fazla mühendis


2010'dan beri, Huawei Türkiye AR&GE Merkezi'nin 120 milyon dolardan daha fazla yatırım yaparak sürekli büyüme gösterdiğini ve halihazırda 400'den fazla nitelikli Türk mühendisini istihdam ettiğini belirten Huawei Türkiye Araştırma ve Geliştirme Merkezi Direktörü Wu Lianqing "2017 yılının sonuna kadar 450'den fazla mühendis istihdamı" hedefinin altını çizdi.


Wu Lianqing; Huawei Türkiye AR&GE Merkezi'nin 2016 yılında 30'dan fazla ülkede ve 82'den fazla proje ile çeşitli Avrupalı, Türk ve diğer büyük telekomünikasyon operatörlerine yüksek kalitede yazılım geliştirme projeleri sağladığı anlattı.


Huawei'nin dünya çapında 16 AR&GE Merkezi olduğu ve her bir merkezin endüstriyel gelişime katkıda bulunmak üzere farklı alanlarda uzmanlaştığı ifade edildi.


Türk üniversitelerinden akademisyenler ve telekomünikasyon operatör temsilcileri de bilişim endüstrisi ile ilgili olarak yenilik fikirlerini paylaştılar.


Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi elektrik elektronik bölümü proje yönetici Doç Dr. Fırat Hardalaç, Huawei ile yeni doğan sarılığının akıllı telefon üzerinden erken teşhisi hakkında çalıştığı proje yürütücüsü sunumu gerçekleştirdi.


Merkezin AR&GE çalışmaları, katılımcıların akademik çalışmaları hakkında bilgi alan ve fikir paylaşımında bulunma fırsatı yakalayan katılımcılar düzenlenen etkinlikten dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler ve toplantı 2017 yılının yenilik ve AR&GE yılı olması temennisi ile sona erdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS