Mondelēz International Türkiye’den yılın ilk ihracatı İspanya’ya

  1. Ekonomi
  2. Şirketler
Mondelēz International Türkiye’den yılın ilk ihracatı İspanya’ya
Mondelēz International Türkiye’den yılın ilk ihracatı İspanya’ya

165 ülkede faaliyet gösteren Mondelēz International’ın önde gelen pazarından biri olan Türkiye’de, yılın ilk ihracatı gerçekleştirildi. Mondelēz International Türkiye, üretimi Gebze fabrikasında yapılan Respiral markası ile İspanya’ya 17 ton ürün ihraç etti.

Türkiye’nin ilk 500 ihracatçısı içerisinde yer alan Mondelēz International Türkiye, 2018 yılının ilk ihracatını şekerleme kategorisinde, Respiral markasıyla İspanya’ya gerçekleştirdi. Mentollü, Ballı ve Limonlu çeşitleriyle toplamda 17 tonluk bir ihracat gerçekleştiren Mondelēz International Türkiye, Respiral’i İspanya ve Portekiz’i içine alan İberia Bölgesi için üretiyor.

Şirketin yurtdışı için ürettiği Halls markasının alt markası olan sert şeker kategorisindeki Respiral’in üretimi geçtiğimiz yıldan bu yana Türkiye’de yapılıyor. Respiral’in de üretildiği Gebze Fabrikası, 85.000 m2’lik kapalı alan tesisiyle Mondelēz International’ın dünyadaki en önemli üretim tesislerin başında geliyor. 17 farklı üretim teknolojisiyle imalatın yapıldığı Gebze’deki üretim tesisinden dünyanın dört bir yanına sakız ve şeker ihracatı gerçekleştiriliyor.

Mondelēz International Türkiye’nin Gebze’de bulunan üretim tesisi aynı zamanda fiziki büyüklüğü ve kapasitesiyle de tüm Mondelēz dünyası içinde en önde gelen fabrikalar arasında yer alıyor.

Mondelēz Türkiye Hakkında

Mondelēz International, Türkiye’de First, Falım, Kent, Olips ve Jelibon gibi pek çok güçlü markasıyla sakız, şeker, hediyelik ve ikramlık kategorilerinde pazar liderlerinden biridir. Ayrıca Mondelēz International, Türkiye pazarında Milka, Toblerone ve Oreo gibi efsanevi küresel markalarıyla çikolata ve bisküvi kategorilerinde de güçlü bir varlığa sahiptir. Gebze’de bulunan büyük üretim tesisiyle yaklaşık 1.200 kişiye istihdam sağlamaktadır. Gebze tesisinde üretilen ürünler 50’nin üzerinde ülkeye ihraç edilmektedir.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS