Nissan Qashqai 2017 tanıtıldı

  1. Ekonomi
  2. Şirketler
Nissan Qashqai 2017 tanıtıldı
Nissan Qashqai 2017 tanıtıldı

Nissan Qashqai 2017 yenilenen tasarımı ile ilk kez görücüye çıktı. SUV modelinin yenilen tasarımı olarak otomobil dünyasına sunulan Qashqai modelleri Nissan Intelligent Mobility teknolojisiyle ön plana çıkacak. İşte Nissan Qashqai 2017 özellikleri ve fiyatı...

Nissan’ın SUV modeli Qashqai 2017 yenilenen tasarımı düzenlenen toplantıyla medyaya tanıtıldı. Nissan, 2007 yılından itibaren ürettiği Qashqai modelinin yeni versiyonunu yenilenen tasarımı ile düzenlenen toplantıyla medyaya tanıtıldı. Toplantıda, Yeni Nissan Qashqai modelinin yeni eklenen güvenlik özellikleri ve Nissan Intelligent Mobility teknolojisiyle öne çıkacağı bildirildi.

Nissan Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök toplantıda, "Qashqai yalnızca sahip olduğu teknolojilerle değil iç ve dış tasarımıyla da 10 yıldır sınıfının öncüsü konumunda. Türkiye ve Avrupa’da yıllarca en çok satan SUV modeli olması, ona bir lider duruşu kazandırdı. Şimdi yapılan premium yenilikler ve değişiklikler ile kuralları baştan yazacak. Yeni Qashqai, Nissan’ın Intelligent Mobility vizyonunun güçlü bir yansıması olan akıllı güvenlik özelliklerini, tasarımı ve konforu birleştirerek yeni dönemde şehrin hâkimi iddiasını sürdürecek, lider duruşuyla artık çok daha güçlü” dedi.

Yapılan açıklamada, Nissan Intelligent Mobility teknolojisi ile yol ve seyahat güvenliği artarken, sürücü ve yolcuların heyecanı da artıyor.

Nissan Qashqai 2017 özellikleri neler?

· Park esnasında çarpmaları önleyen akıllı arka çapraz trafik uyarı sistemi. Sistem, kör noktalardan veya köşelerden yaklaşan araçlara karşı ya da araç hareket halindeyken park etmiş başka bir araca yaklaşırsa sürücüyü sesli ve görüntülü olarak uyarma özelliğini taşıyor.

· Yayaya duyarlı çarpışma önleme sistemi, radar ve kamera kombinasyonu ile çarpışmaları önlemeye ve çarpışmaların şiddetini hafifletmeye yardımcı oluyor.

· Öte yandan geliştirilen kör nokta uyarıları artık kamera görüntülerinden ziyade radar verilerine dayandırılarak daha geniş bir alanda, daha doğru algılama sağlıyor.

· Bu yeniliklerin yanı sıra akıllı yol kontrolü, akıllı sürüş kontrolü, aktif motor freni, akıllı otomatik far asistanı, akıllı yorgunluk algılama sistemi, akıllı çevre görüş sistemi ve akıllı park sistemi de mevcut.

· Ek olarak geri görüş kamerası, şerit takip uyarı sistemi, trafik işareti tanıma sistemi, kör nokta uyarı sistemi gibi özellikler de yeni Qashqai’nin sunduğu güncel teknolojiler arasında.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS