TeknoSA'dan ilk çeyrekte 689 milyon TL ciro

TeknoSA'dan ilk çeyrekte 689 milyon TL ciro

TeknoSA'dan ilk çeyrekte 689 milyon TL ciro

TeknoSA, 2017 yılının ilk çeyreğinde 689 milyon TL ciro elde etti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

TeknoSA, ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı. Şirket, yılın ilk çeyreğinde 689 milyon TL ciro elde ederek yıla pozitif bir başlangıç yaptı.Geçen yılın ilk çeyreğine göre aynı mağazalarda yüzde 2,4'lük büyüme sağlayan TeknoSA'nın bu büyümesi mart ayında yüzde 10 seviyesine ulaştı.

Online kanalı "teknosa.com"da çift haneli büyümesini sürdüren TeknoSA, 2017 yılının ilk çeyreğini 1 milyon TL'lik kar ederek geride bıraktı. Şirket, ilk çeyrekte Faiz ve Amortisman Öncesi Kar (FAVÖK) rakamlarında 1 puanlık artış sağlayarak yüzde 3'ten yüzde 4'e çıkardı.

"Pozitif değer yaratmayı hedefliyoruz"

İlk çeyrek finansal ve operasyonel sonuçlarını değerlendiren TeknoSA Genel Müdürü Bülent Gürcan, şunları kaydetti:

"2016 yılının son çeyreğinde kar ederek yılı pozitif tamamlamıştık. 2017 yılına müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarına paralel olarak daha fit şekilde giriş yaptık ve ilk çeyrekte hedeflediğimiz büyüme ve karlılığı yakaladık. Perakende sektörü için genelde durgun geçen ilk 3 ay içinde yükselen bir grafiğimiz var. Mart ayında, benzer mağazalarda yüzde 10'luk büyüme gerçekleştirdik. Tek adreste teknoloji ürün ve yenilikçi hizmetlerini bir arada sunarak sektörde fark yaratıyoruz. 2017 yılının devamında da hayata geçireceğimiz yenilikler, insan kaynağı ve fark yaratan hizmetlerimizle pozitif değer yaratmayı hedefliyoruz."