TOFAŞ üretime ara verdi

TOFAŞ üretime ara verdi

Oyak Renault'da başlayan ve TOFAŞ'ta devam eden işçi eylemleri sonrasında TOFAŞ, söz konusu sorunlar çözümleninceye kadar tedbir amaçlı olarak üretime ara verilmesi kararı aldı.

Oyak Renault'da çalışan işçilerin cuma günü başlattığı eylem TOFAŞ işçilerinin de katılımıyla devam ediyor.

TOFAŞ'ın Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamasında, Bursa'da otomotiv sektöründe faaliyet gösteren Oyak Renault'da başlayan işçi eylemlerinin, fabrikalarında çalışan bazı işçiler ve rutin mesaileri üzerinde de etkili olduğu ifade edildi.

Renault'da iş bırakma eylemleri devam ediyor

Açıklamada, bu sebeple, kurumun risk yönetimi politikaları doğrultusunda, fabrikadaki üretim faaliyetlerinin etkin ve sağlıklı bir şekilde devamlılığını sağlamak için söz konusu sorunlar çözümleninceye kadar tedbir amaçlı olarak üretime ara verilmesi kararı alındığı kaydedildi.

Yeniden faaliyete başlamak için henüz bir tarih öngörülmediği için gelişmelerin toplam üretime etkilerinin tahmin edilemediği aktarılan açıklamada, bu aşamada şirket satışları üzerinde herhangi bir etkinin beklenmediği belirtildi.

Açıklamada, işçilerin iş akitlerinin feshinin beklenmediği bilgisine yer verildi.

Haberin ardından haftaya sert düşüşle başlayan TOFAŞ hisseleri, açılışın hemen ardından etkisini artıran tepki alışları ile kayıplarının önemli bir kısmını telafi etti.

Tofaş hisselerinin fiyatı güne yüzde 4,41 düşüşle 17,30 liradan başladıktan sonra, şu dakikalarda cuma günü kapanışına göre yüzde 1,65 azalışla 17,80 lira seviyesinde dengelendi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS