"VW artık eski VW olmayacak"

"VW artık eski VW olmayacak"

Alman otomobil devi Volkswagen'de (VW) ortaya çıkan emisyon skandalı hakkında Federal Ekonomi Bakanı Wolfgang Schauble'den açıklama geldi. Skandalın ardından ilk kez konuşan Schauble, RedaktionsNetzwerk Deutschland'a (RND) yaptığı açıklamada, Volkswagen'in artık eski Volkswagen olamayacağını söyledi.

VW'deki egzoz gaz skandalını "Dünya pazarında giderek artan açgözlülüğün bir sonucu" olarak nitelendiren Alman Ekonomi Bakanı, finansal krizde olduğu gibi, küresel rekabette başarılı olmanın acımasız olmaktan geçtiğine inanıldığını gösterdiğini kaydetti.

Schauble, "Bu aynı zamanda takdir edilme ve şöhret açlığı. Hayrete düşüyoruz ve her defasında nasıl sonuçlandığını görüyoruz" ifadelerini kullandı.
Hükümetten Volkswagen açıklaması!
Skandalın sonucunun VW'ye ağır bir bedel ödeteceğine işaret eden Wolfgang Schauble, "VW, kriz sonunda eski VW olmayacak" dedi.

VW'de yeni görevden almalar oldu
11 milyon aracı geri çağıracak
Bu arada, Maneger Magazin dergisi, şirket kaynaklarına dayanarak, volkswagen'de yeni görevden almaların olduğunu yazdı.

Dergi, olay aydınlanana kadar görevden el çektirilenler arasında, emisyon değerlerinin manipülasyonu için kullanılan araçların geliştirilmesi, kullanımı ve bildiği halde ses çıkarmayan çok sayıda sorumlunun olduğunu öne sürdü.
5 soruda Volkswagen soruşturması
VW'den yapılan açıklamada ise, detaylı çalışma yürütüldüğü ve araştırmada net verilere ulaşıldığında sorumlular hakkında ayrıntılı bilgi verileceği kaydedildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS