Son dakika EYT haberleri 13.02.2020… Emeklilikte yaşa takılanlarda son durum ne?

Son dakika EYT haberleri 13.02.2020… Emeklilikte yaşa takılanlarda son durum ne?

EYT haberleri ile ilgili son gelişmeler emeklilikte yaşa takılanlar tarafından sıklıkla araştırılıyor. EYT kapsamında son açıklama ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan geldi. CNN TÜRK ekranlarında önemi ifadelere yer veren Bakan Selçuk konuya ilişkin detayları aktardı.

EYT’de son durum Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un CNN TÜRK’te yaptığı önemli açıklamalar sonrasında şekillenmişti. Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da geçtiğimiz aylarda konuyla ilgili görüşlerini açıklamıştı. İşte yapılan o açıklamalarda yer alan detaylar…


BAKAN SELÇUK’TAN EYT AÇIKLAMASI


Bakan Selçuk "emeklilikte yaşı tutmayanlar" kavramını kullanmayı tercih ettiklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:


"Şu anda bizim EYT bekleyenler, emeklilikte yaşı tutmayan kardeşlerimizin ortalama yaşı 48. Ama dünyanın hiçbir yerinde 48 yaş, yaşlı olarak kabul edilen bir yaş dilimi değil. Bizim geçen sene emekli ettiğimiz nüfusun ortalama yaşı 52-53 bandında. Yani Türkiye halen yapılan reformların neticesinde 65 yaş ortalamasına ulaşmış değil. Bunun tamamen 65 yaşa dönmesi 2048 yılını bulacak. Çünkü normalde bu bir reform süreciydi, reform sürecinin sonucunda yaş kriteri tekrar getirildi."CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuyla ilgili son değerlendirmesi ise şöyle; Emeklilikte Yaşa Takılanlar konusu; fazla uzun sürmez, kısa bir süre sonra bu olayın nasıl bir manipülasyon, ülke ekonomisini çökertmeye dönük nasıl bir adım olduğunu herkes kabul edecek ve bunun karşısında durmaya başlayacak. Bunun, ülkemize bir kazanımı yok, kaybettirir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS