hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Terör örgütü iltisaklı 3 kişinin mal varlığı donduruldu

  Terör örgütü iltisaklı 3 kişinin mal varlığı donduruldu
  expand

  Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın sitesinde yapılan açıklamada, DEAŞ terör örgütü ile iltisaklı olarak finansman ve lojistik faaliyetleri yürüttüğü değerlendirilen 3 şahsın mal varlıkları donduruldu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

  Terörle mücadelenin önemli bir boyutunu terörizmin finansmanı ile mücadele oluşturmaktadır. Ülkemiz bu kapsamdaki faaliyetlerini aralıksız devam ettirerek terör örgütlerinin finans kaynaklarını bir bir kurutmaktadır. 6415 sayılı Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkında Kanun kapsamında alınan mal varlığı dondurma kararları terör örgütlerinin finansal kaynaklara erişiminin engellenmesinde büyük önem taşımaktadır.

  Bu kapsamda; Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Mehmet Şimşek ile İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya 14.06.2024 tarihli Resmi Gazetenin 32576 mükerrer sayısında yayımlanan kararı ile DEAŞ terör örgütü ile iltisaklı olarak finansman ve lojistik faaliyetleri yürüttüğü değerlendirilen 3 şahsın mal varlıkları dondurulmuştur. Söz konusu karar, yürütülen ortak çalışmaların neticesinde Amerika Birleşik Devletleri ile eşzamanlı olarak alınmıştır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ülkemiz terör örgütlerinin finans kaynaklarının kurutulmasına yönelik hukuki araçları etkin bir şekilde kullanmaya ve bu alanda diğer ülkelerle işbirliğine kararlılıkla devam edecektir.

  Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow