TP Dağıtım, 29 HES ve Temsan özelleştiriliyor

TP Dağıtım, 29 HES ve Temsan özelleştiriliyor

TP Petrol Dağıtım, 29 HES ve Temsan özelleştirme kapsamına alındı. Kuruluşların özelleştirme işlemleri 31 Aralık 2020 tarihine kadar tamamlanacak.

Türkiye Elektromekanik Sanayi (TEMSAN) Genel Müdürlüğünün Hazineye ait yüzde 100 oranındaki hissesi ile Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Genel Müdürlüğüne bağlı TP Petrol Dağıtım AŞ'de kamuya ait hisseler özelleştirme kapsam ve programına alındı. Özelleştirme Yüksek Kurulunun (ÖYK) konuya ilişkin kararları, dün Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, Elektrik Üretim AŞ’ye ait 29 HES ve doğalgaz elektrik üretim santrali ve TPAO’ya ait TP Petrol Dağıtım AŞ ile Türkiye Elektromekanik Sanayi (TEMSAN) özelleştirme programına alındı. 


Özelleştirme Yüksek Kurulu kararına göre, EÜAŞ’a ait Hopa Termik Santrali, Bursa Doğalgaz Santrali ve Aliağa Kombine Çevrim ve Gaz Türbinleri (Aliağa KÇGT) Santrali ile Kesikköprü, Derbent, Çamlıgöze, Köklüce, Almus ve Yenice, Adıgüzel, Kemer, Karacaören 1 ve 2, Kepez 2, Manavgat, Fethiye, Kadıncık 1 ve 2, Doğankent, Kürtün, Torul, Seyhan 1, Seyhan 2, Yüreğir, Kılavuzlu, Menzelet, Tortum, Çamlıca 1 ve Şanlıurfa Hidroelektrik Santralleri ile bu santraller tarafından kullanılan taşınmazlar özelleştirme kapsam ve programına alındı. Santraller varlık veya işletme hakkının verilmesi yöntemi ile özelleştirilecek.


Ayrıca,  TPAO’ya bağlı TP Petrol Dağıtım AŞ’de bulunan kamuya ait hisseler ile TEMSAN da özelleştirme kapsamına alındı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS