ABank yoluna Alternatif Bank olarak devam edecek

ABank yoluna Alternatif Bank olarak devam edecek

Türkiye’de 26 yıldır faaliyet gösteren eski adıyla ABank, The Commercial Bank’ın yüzde 100 iştiraki haline gelmesinin ardından kurumsal kimliği de yenileyerek artık Alternatif Bank olarak yoluna devam edecek.


"Alternatif Bank reel sektöre samimi destek için kolları sıvadı”

Bir gazetecinin, ABank’ın Alternatif Bank’a dönüşümüne ilişkin soru üzerine Gür, bir değişimin öncüsü olduklarını belirterek, “ABank çok kafa karıştırıyordu, bunu biz de biliyoruz. Farklı markalarla iç içe geçiyordu. Kendi kimliğimizi doğru ifade etmeye ihtiyacımız vardı. Dolayısıyla önemli bir değişiklikle hem yönetim hem de yönetim kurulu iş yapış tarzımız, Alternatif Bank markasıyla reel sektöre samimi destek için kolları sıvadı. Müşterilerimiz bizi daha çok görecek.” yanıtını verdi.


Gür, Türkiye ile Katar’ın ilişkilerine değinerek, karşılıklı ticaretin gelişmesine Alternatif Bank olarak katkı sağlayacaklarını ve köprü görevi göreceğini dile getirdi. Bankanın büyüme hedeflerine ilişkin sorusu üzerine Gür, yoğun çalışmalar sonucu oluşturdukları bir iş planlarının bulunduğunu belirterek, şunları kaydetti:


“Günün sonunda büyüyeceğiz. Büyümenin arkasındaki en büyük şey Türk ekonomisine ve reel sektöre destek vermek. Katar ile olan iş birliğini belli bir noktaya getireceğiz. Bunun için ciddi imkanlarımız var. Bulunduğumuz yer çok daha iyi bir seviyede olacak. 53 şubemiz var, bu şubeler Türkiye’deki toplam ticaretin neredeyse yüzde 90’ının olduğu hinterlandlarda ama gidecek çok yerimiz var. İçeriyi yeni müşterilerle doldurmaya büyümeye ihtiyacımız var. Sektörün üzerinde büyüme performansı ile önümüzdeki 5 yıl bizi iyi bir noktaya götürecek, buna inancımız tam. Bunun için kolları sıvadık.”


Gür, iki ülkenin de geleceğe dönük önemli planlarının bulunduğunu anlatarak, “Türkiye’nin 2018 yılında yatırım programına bakın, 3 bin 200 projeye, yaklaşık 83 milyar lira yatırım yapılacak. Eminim ki Katar’ın da yatırımları var. Burada önemli olan o potansiyeli doğru noktada bir araya getireceğiz? Ticaretin kendisi… Köprü görevi göreceğiz.” dedi.


"Türkiye ve Katar ekonomisini iki ülkenin yararına olacak şekilde destekleyeceğiz"

The Commercial Bank Grup Üst Yöneticisi (CEO) ve Alternatif Bank Yönetim Kurulu Başkan Vekili Joseph Abraham ise kendileri için Türkiye’nin önemli bir ülke olduğunu belirterek, Türkiye ile Katar arasında güzel bir ilişkinin bulunduğunu, bu ilişkinin Katar’a uygulanan ablukadan sonra daha da geliştiğini kaydetti. 2017’de Türkiye’nin Katar’a yaptığı ihracatın 2016’ya göre yüzde 46 arttığını ifade eden Abraham, sözlerine şöyle devam etti:


“Türkiye’den Katar’a ihraç edilen süt ürünlerinde ciddi bir artış var. Arkadaşlarım artık diyor ki 'Bizim çocuklar Türk sütü içiyor'. Dolayısıyla Türk şirketleri ve iş dünyası için Katar önemli bir alan. Tarım ve lojistik gibi alanlarda Türkiye, Katar’da önemli gelişmeler elde ediyor. Katar da Türkiye’ye yatırım yapmaya devam edecek. Commercial Bank ile Alternatif Bank birlikte Türkiye ve Katar ekonomisini iki ülkenin yararına olacak şekilde destekleyecektir. Alternatif Bank’a yaptığımız yaklaşık 1 milyar dolarlık yatırım, Katar özel sektörü tarafından şu ana kadar Türkiye’de yapılan en yüksek tutardaki yatırımdır. Planlanmış 300 milyon dolarlık bir sermaye artışımız var. Alternatif Bank ile büyümemizi devam ettireceğiz. Hem sanayinin hem de ticaretin bu şekilde gelişmesini sağlayacağız. The Commercial Bank’ta kurumsal yönetişim ve profesyonellik konusunda ciddi adımlar atılıyor.”

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS