Bakan Arslan: 1915 Çanakkale Köprüsü hayırlı, uğurlu olsun

Bakan Arslan: 1915 Çanakkale Köprüsü hayırlı, uğurlu olsun

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 81 ilde insanların hayatını kolaylaştırmak adına bütün projeleri, tek tek hayata geçireceklerini belirterek, "Çalışma arkadaşlarım adına bunun sözünü sizlere veriyorum." dedi.


Arslan: Ekonominin gelişmesi açısından önemli


Bakan Arslan, 1915 Çanakkale Köprüsü ve Malkara-Çanakkale Otoyolu temel atma töreninde yaptığı konuşmada, sadece bakan olarak değil, bakanlıktaki 100 bin kişi adına Çanakkale Zaferi'nin kutlandığı bugünde, şehitleri rahmet, minnet ve saygıyla yad ettiğini söyledi.

Çanakkale ve Sarıkamış'ın, gözlerini kırpmadan şehit olunması nedeniyle önemli olduğunu dile getiren Arslan, bunun için bu vatan topraklarının, imar edilmesi ve kalkındırılması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde, Başbakan Binali Yıldırım'ın önderliğinde bu projeyi olduğu gibi birçok projeyi hayata geçirdiklerini  bildirdi.

Arslan, Başbakan Yıldırım'ın bakanlığı döneminde, onun bürokratlığını yapma şansı yakaladığını ifade ederek, şunları kaydetti:


"Yıl 2003 veya 2004 Başbakanımızla yine buradaydık. Sayın Başbakanımız, dedi ki 'Elbette ki Çanakkale geçilmez, eğer düşmanın gözü varsa, gözünü oymak pahasına yol vermedik, vermeyeceğiz. Ama burada kalmamak lazım. Çanakkale'yi ulaştırmak lazım, projeleri tek tek hayata geçirmek lazım.' Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sadece Çanakkale'nin değil, ülkemizin 81 ilinde insanımızın hayatını kolaylaştırmak adına bütün projeleri, tek tek hayata geçireceğiz. Çalışma arkadaşlarım adına bunun sözünü sizlere veriyorum. 1915 Çanakkale Köprümüz Çanakkale'ye, ülkemize, bölgemize ve insanımıza hayırlı,uğurlu olsun."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS