'Ekonomilerde parlak bir büyüme dönemine girildiği görülüyor'

Video: 'Ekonomilerde parlak bir büyüme dönemine girildiği görülüyor'

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, "Dünya ekonomilerinde parlak bir büyüme dönemine girildiği görülüyor." dedi.

ve Niğde fabrikalarında tamamlanan yatırımlarla üretimde güçlenirken; Akçansa ile rekor satışlara ve yenilikçi ürünlere imza attık. Çimsa’nın Afyon Fabrikası’nı ve 300 milyon dolar yatırımla hayata geçirdiğimiz Brisa’nın Aksaray’daki ikinci fabrikasını Sanayi 4.0’a uyumlu olarak tasarladık. Hem Afyon hem de Aksaray’daki tesislerimiz Sanayi 4.0’ın Türkiye’deki ilk ve en önemli örnekleri olacak. 2017 yılında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın teşviki ile belgelendirilen ve yüzde 100 Türk mühendisliğiyle yeni ürünlerin daha kısa sürede devreye alınmasını hedeflediğimiz Brisa AR-GE merkezimizle de bu yolda büyük bir avantaj sağlamış olacağız.”


"Toplam mevduat yüzde 15,8 artışla 201 milyar TL’nin üzerine çıktı"

Göçmen, “Temsa, otobüste yakın gelecekte dünya genelinde toplu ulaşıma yön verecek ‘akıllı şehirler’in bir parçası olma hedefiyle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu kapsamda ürettiğimiz ilk elektrikli otobüsümüzü İnovasyon Haftası’nda Sayın Cumhurbaşkanımıza takdim ettik.” dedi. Toplantıda Sabancı Holding bankacılık faaliyetlerine de değinen Mehmet Göçmen, şöyle konuştu:


“Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyi Bankası’ unvanlı ilk Türk bankası olan Akbank’ın aktifleri yüzde 16 artışla 341 Milyar TL’nin üzerine çıktı. KOBİ ve kurumsal kredilerde Akbank yüzde 19,5 artış kaydederek 166 milyar TL’ye ulaştı. Toplam mevduatı ise, yüzde 15,8 artışla 201 Milyar TL’nin üzerine çıktı.”


“Kültürel transformasyonumuzu hızlandırıyoruz”

Dünyanın 16 farklı ülkesinde 60 binden fazla çalışanıyla faaliyetlerine devam ettiklerini belirten Göçmen, çalışanların Sabancı Topluluğu’nun en önemli değeri olduğunu vurguladı.  Göçmen sözlerini şöyle tamamladı:


“Bu yeni döneme başlarken en büyük güvencemiz sahip olduğumuz güçlü insan kaynağımız oldu. Dönüşümün en önemli bileşenlerinden biri olarak, insana dokunan tüm süreç ve İK uygulamalarımızı gözden geçirerek, kültürel transformasyonumuzu hızlandırıyoruz. Liderlerimizin gelişimine, hem bugünün ve hem de geleceğin ihtiyaçlarını göz önüne alarak yatırım yapıyoruz. İş modellerimizi çağı yakalayacak şekilde çeşitlendirirken; yeni döneme ve iş modellerimize uygun yetenekleri bünyemize katmak ve mevcut çalışanlarımızın yetkinliklerini geliştirmeye odaklanıyoruz. Gelecek yol haritamızı hayata geçirebilmek için ana odağımızda olan dijitalleşme ve veri analitiğine yönelik yetkinliklerimizin Topluluk çapında üst seviyeye taşınmasını çok önemsiyoruz.”

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS