İki şehir için doğalgaz ihalesi gerçekleştirildi

İki şehir için doğalgaz ihalesi gerçekleştirildi

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından, Hakkari, Şırnak illerinin yanı sıra Yüksekova, Cizre, İdil ve Silopi doğalgaz dağıtımı için düzenlenen lisans ihalesinde en düşük teklifi, kilovatsaat başına 0,285 kuruşla AKMERCAN Turizm Taş. İnş. Güv. Sist. Tem. ve Gıda San. Dış Tic. Ltd. Şti. verdi. Böylece Türkiye'de 81 ilin de doğalgaz ihalesi tamamlanmış oldu.

81 ilin doğalgaz dağıtım ihalesi tamamlandı


EPDK Başkan Yardımcısı Mehmet Ertürk'ün ihale komisyonu başkanlığını yaptığı ihaleye 4 şirket teklif dosyası gönderirken, bu şirketlerden Fernas İnşaat AŞ, teşekkür mektubu sunarak ihaleye katılmadı. Şirketlerin birim hizmet ve amortisman bedellerinin bulunduğu ikinci zarfların açılmasının ardından, teklif sahibi AKMERCAN Turizm Taş. İnş. Güv. Sist. Tem. ve Gıda San. Dış Tic. Ltd. Şti., M.B.D. İnşaat San. Tur. Müh. ve Tic. Ltd. Şti. ve AKSA doğalgaz dağıtım AŞ temsilcileri açık eksiltmeye davet edildi.


Açık eksiltmenin birinci turuna, kapalı zarfla verilen kilovatsaat başına en düşük teklif olan 0,640 kuruşla başlandı. Birinci turda kilovatsaat başına 0,630 kuruş teklif verilmesinin ardından AKSA Doğalgaz Dağıtım A.Ş. ihaleden çekildi. Açık eksiltmenin 18. turunda AKMERCAN Turizm Taş. İnş. Güv. Sist. Tem. ve Gıda San. Dış Tic. Ltd. Şti'nin kilovatsaat başına 0,285 kuruş teklif vermesinin ardından, M.B.D. İnşaat San. Tur. Müh. ve Tic. Ltd. Şti. ihaleden çekildi.


Böylece, doğalgaz dağıtımında 81 il için gerçekleştirilen ihalelerin sonuncusu da tamamlanmış oldu.


 


 


 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS