İş dünyasından gençler için "Başarısızlık Zirvesi"

İş dünyasından gençler için "Başarısızlık Zirvesi"

İstanbul Gençlik Platformu, iş dünyasının önemli temsilcileri ile birlikte çok farklı bir etkinliğe imza attı. Aralarında Doğuş Holding, Boyner Holding, Doğan TV Holding ve Tahincioğlu Holding'in yöneticilerinin de bulunduğu etkinlikte konuşmacılar lise ve üniversite çağındaki gençlere kendi hayatlarındaki başarısızlıklarını anlatarak gençleri daha cesur ve girişimci olmaya davet etti.

Konuşmacılar arasında yer alan Doğuş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Kurutluoğlu, kendi yaşamından yola çıkarak başarının ancak sabır ve sebattan geçtiğini vurguladı.


Boyner Holding Başkan Yardımcısı İdil Türkmenoğlu, "Güçlü, iyi ve doğru yönlerimize yatırım yaparak başarılı olabiliriz. Bizi zayıf kılan yönlere yatırım yaparsak ancak ortalama olarak başarılı oluruz" diyerek düşüncelerini gençlerle paylaştı.


Tahincioğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, başarısızlığın her yaşta ve makamda insanın karşısına çıktığını ve kendisinin başarısındaki başarısızlıklarının önemli payından bahsetti."Gençlere hata yapabilmeleri için imkan tanınmalı"


Doğan TV Holding İnsan Kaynakları Direktörü Tuba Zeybek de, başarının tek bir anlamının asla olamayacağını ve eğitim sisteminin muhakkak gençlere hata yapabilmeleri için imkan tanıması gerektiğini savundu.


Türkiye'de ilk kez düzenlenen Başarısızlık Zirvesi gençler arasında büyük ilgi uyandırırken bir haftada Türkiye'nin dört bir yanından 3 bini aşkın genç bu zirveye başvurdu.


"Başarısız olmak için kendimi hazır hissediyorum"


Konuşmasında bu konuyu da vurgulayan İstanbul Gençlik Platformu Başkanı Doğa Can Coşar, "Bodrum sahillerinde ölü bedeni karaya vuran 3 yaşında bir çocuk veya Mersin'de bindiği bir minibüste vahşice katledilen 19 yaşında bir genç kız varken, ben bir genç olarak kendi başarı algımı şahsi hayatım üzerine değil, toplumumuz üzerine kurmamız gerektiğine inanıyorum" diyerek konuşmasını tamamladı.


Başarısızlık Zirvesi'ne katılan gençlerden birisi ise, "Bu konferanstan önce başarısız olmaktan gerçekten korkuyordum. Artık sanki başarısız olmak için kendimi hazır hissediyorum ve bunu istiyorum" dedi.
Kaydet

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS