Online alışverişte kritik saatler!

Online alışverişte kritik saatler!

Tüketiciler en çok 20.00 ile 23.00 arasında daha pahalı ve daha hızlı online alışveriş yapıyor.

Online ve offline kampanyaları ölçümleyen intelliAd, 1 Nisan ile 20 Haziran tarihleri arasında birçok farklı sektörde gerçekleştirilen 1,2 milyon farklı

kanalları var. Prime Time sürecinde verilen pahalı reklamlar ile müşterileri etkiliyorlar.

Daha önce imaj reklamı çalışan markaların artık mesaj reklamları çalıştıklarını görüyoruz. Bu da tüketiciyi kendi online satış kanallarına yönlendirmeye yönelik bir çalışma. O yüzden Part Time kuşağında yayınlanan pahalı reklamların amacı, müşteriyi online siteye yönlendirmek.

Tabii burada dikkat edilmesi gereken husus, markanın kullanıcı dostu ve iyi tasarlanmış bir siteye sahip olması. Ancak böyle bir site sahipliğinde ziyaretler satın alıma dönüştürülebilir.

Tüketicileri televizyon karşısında da cep telefonu ve tablet kullanmaya yönlendiren en büyük sebeplerinden biri, televizyon karşısında bile sosyal medyayı kullanmaya devam etmeleri. İkinci en büyük etken ise, televizyonun artık kullanıcıların alıştıkları ve sevdikleri etkileşimli içeriği verememesi.

Ancak televizyon hala en büyük reklam mecrası olmaya devam ediyor ve televizyon reklamları etkilerini gösteriyorlar. Reklam, ürün veya bir tanıtım gören mobil kullanıcılar, eğer bu iletişim çalışması kendilerine hitap ediyorsa hemen mobil cihazlarından bu ürün, hizmet veya kampanya hakkında daha çok detay öğrenmek için araştırma yapıyorlar.

Akıllıca tasarlanmış televizyon reklamları, bu durumdaki kullanıcıları doğrudan satın almaya yönlendirebiliyor. Yani televizyon, etkileşim eksikliğini mobil cihazlar ile gideriyor. Bu durum da e-ticarete ve mobil ticarete yarıyor."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS