Organik tarımda belge alma süresi uzatıldı

Organik tarımda belge alma süresi uzatıldı

Organik tarım desteklerinden yararlanacak çiftçilerin, 2015 yılına ilişkin OTBİS ve ÇKS'de yer alan bilgilere göre hak edişlerin gösterildiği belgeleri alma süresi 1 ay uzatıldı.

Organik tarım desteklerinden yararlanacak çiftçilerin, 2015 yılına ilişkin Organik Tarım Bilgi Sistemi (OTBİS) ve Çiftçi Kayıt Sisteminde (ÇKS) yer alan bilgilere göre hak edişlerin gösterildiği belgeleri (icmal) alma süresi 1 ay uzatılarak, 15 Haziran 2015'e çekildi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Organik Tarım Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Carrefoursa, Kiler'in yüzde 85'ini satın aldı

Buna göre, organik tarım desteklerinden yararlanacak çiftçilerin ve ödemeye esas arazilerin, 2015 yılına ilişkin OTBİS ve ÇKS'de yer alan bilgilere göre hak edişlerin gösterildiği belgelerin alınması için 15 Mayıs 2015 olarak belirlenen süre 1 ay uzatıldı.

Böylelikle OTBİS'de ve ÇKS'de 2015 üretim yılında kayıtlı olma şartı kesin icmallerin alınış tarihi 15 Haziran 2015'e ertelendi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS