Satın alma profesyonelleri İstanbul’da buluşuyor

Satın alma profesyonelleri İstanbul’da buluşuyor

TÜSAYDER tarafından organize edilen VII. Türkiye Satınalma ve Tedarik Yönetimi Zirvesi (STZ’17), “Geleceği Değiştir” sloganı ve “Milli Satınalma 4.0” teması ile ülkenin her bölgesinden ve yurt dışından satın alma profesyonellerini 2 Aralık 2017, Cumartesi günü İstanbul’da bir araya getirecek.

Satın alma ve tedarik yönetimi konusunda ulusal ve uluslararası pek çok önemli isimi İstanbul’da bir araya getirecek olan VII. Uluslararası Satın alma ve Tedarik Zinciri Yönetimi Zirvesi’nin tarihi belli oldu.

“Milli Satınalma 4.0” temasıyla düzenlenecek olan etkinlik, 2 Aralık 2017, Cumartesi günü İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Satınalma Yöneticileri ve Profesyonelleri Derneği TÜSAYDER’in düzenlediği VII. Satınalma ve Tedarik Yönetimi Zirvesi’nin bu yıl ki konusu “Milli Satın alma 4.0” olarak belirlendi.

Türkiye Satın alma ve Tedarik Yönetimi Zirvesi, Türkiye’deki ilk 100 ve sektördeki ilk 5 firmanın satınalma yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 500’den fazla satınalma profesyonelini bir araya getirecek.

STZ’17’de konuşmacılar da bu yıl değer yaratacak içerikler sunacak.

Zirve boyunca neden yerli ve milli satınalmanın gerekli olduğu, satınalmayı millileştirirken tedarikçilerin yeteneklerinin bu süreçte nasıl geliştirilebileceği ve rekabetçiliklerini nasıl artıracaklarını, millileştirmenin neden satın alma KPI hedefleri arasında olması gerektiği, milli üretimin nasıl desteklenerek global hale getirilebileceği konularında uzman konuşmacılar tecrübe paylaşımı yaparak, zirveye katkı sağlayacaklar.   

Ayrıca ülkemizin kaynaklarının doğru kullanılarak, nasıl kendine yeten bir ülke haline gelebileceği hatta neden kendine yeten bir ülke haline gelmesi gerektiği konularına da değinilecek.

TÜSAYDER Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Hüryılmaz, Türkiye’nin satın almada Endüstri 4.0 uygulamalarını TÜSAYDER ile takip ettiğini belirterek, “Şirketlerin, varlıklarını sürdürebilmek ve gelecekte var olabilmek için ortaya konan vizyonlarına ulaşabilmesi için satın alma olarak bize düşen sorumluluklarımızı yerine getirmeye çalışıyoruz. Son zamanlarda, şirketlerin vizyonlarına Endüstri 4.0 kavramını eklediklerini veya eklemeyi düşündüklerini görüyoruz. En önemlisi de eklemek zorunda olduklarını biliyoruz. Bu sebeple, bizlerin de satınalma ve tedarik stratejilerimizi Endüstri 4.0 kapsamında revize etmesi ve oluşturması gerekiyor” dedi.

Dünya Endüstri 4.0 dönemine hızla giderken Türk satınalmacıların da değişen iş yapış biçimlerini uluslararası birikimlerden öğreneceğini, anlayacağını ve böylece hazırlanacağını belirten Hüryılmaz, STZ’17’nin bu anlamda Türk şirketleri için çok faydalı olacağını vurguladı.

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS