Yerli otomobilin ismi ne olacak? TOGG CEO’su CNN TÜRK’e konuştu

Video: Yerli otomobilin ismi ne olacak? TOGG CEO’su CNN TÜRK’e konuştu

Yerli otomobil ile ilgili detaylar geçtiğimiz gün yapılan tanıtım programının ardından en çok merak edilip araştırılıyor. Araştırma detaylarının arasında ön sıralarda ise “TOGG üretimindeki yerli otomobilin ismi ne ?” sorusunun cevabı var. TOGG CESO’su Mehmet Gürcan Karakaş yerli otomobilin ismi ile ilgili CNN TÜRK’ten Hakan Çelik’e önemli açıklamalarda bulundu… İşte, yerli otomobilin ismi ile ilgili yapılan önemli açıklama…

Yerli otomobil geçtiğimiz gün yapılan tanıtımın ardından otomobil tutkunlarını kendine hayran bıraktı. Ancak hem tanıtım öncesinde hem de tanıtımın hemen ardından yerli otomobilin adının ne olacağı büyük merak konusu haline geldi. Peki, yerli otomobilin ismi ne olacak? Yerli otomobil yapım ekibinin başında yer alan TOGG CEO’su CNN TÜRK’ten Hakan Çelik’e yerli otomobilin ismi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.


“150 TANE İSİM ÜZERİNDEN GELİNDİ”


İsimle ilgili tarih veren Mehmet Gürcan Karakaş şunları söyledi:


Markamızın küresel rekabet anlamında düşündüğümüzde temsil etmesi gereken ögeleri; özgün olması, özgüveninin olması, değişen dönüştüren ve samimi bir kimliğe sahip olması ve aynı zamanda da yenilikçi olması… Şimdi, bunların hepsini tasarlayabilecek ve kapsayabilecek bir isim peşindeyiz. Çalışmalarımız var. 150 tane ismin üzerinden gelerek eleyerek; aynı zamanda fonetik olarak, başka dillerde anlamı nedir? Yanlış anlaşılabilir mi? Onları tespit ediyoruz. O anlamda sürecin o kısmı ikincil derecede önemli… Ama önümüzdeki senenin ortasında marka lansmanımızı yapmak istiyoruz.


YERLİ OTOMOBİL FİYATI NE KADAR?


GÜRCAN KARAKAŞ KİMDİR?

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS