Yıldız Holding dev şirket Ak Gıda'yı sattı

Yıldız Holding dev şirket Ak Gıda'yı sattı

Yıldız Holding bünyesindeki en büyük gıda şirketlerinden Ak Gıda, Fransız gıda devi Groupe Lactalis şirketine satıldı. Avrupa'nın en büyük süt toplayıcısı olan Lactalis dünyanın 15. büyük gıda şirketi olarak gösteriliyor.

Satışla ilgili resmi açıklama bir saat içinde yapılacak. İstanbul Sanayi Odası’nın geçtiğimiz yıl açıkladığı en büyük 500 sanayi kuruluşu listesine 33 sırada giren Ak Gıda San. Ve Tic. A.Ş. 1 milyar 837 milyon TL ciroya sahip.


Halka arzı iptal edildi


Reuters'ın kaynaklara dayandırarak verdiği haberde, Ak Gıda'nın çoğunluk hisselerin Fransız Lactalis Group'a satılmasından dolayı, halka arz sürecinin iptal edildiği belirtildi.


Türkiye'nin gıda devlerinden


AK Gıda içinde Ülker İçim gibi dev markaları barındırıyor. Ak Gıda'nın Türkiye'nin beş farklı bölgesinde beş üretim tesisine sahip.


1996 yılı Ağustos ayında Akyazı Köy-Tür fabrikasının satın alınması ile kurulan Ak Gıda San. ve Tic. A.Ş. Türkiye ve komşu coğrafyaların en büyük süt işleme tesisi Pamukova tesislerine 1998 yılında 450 dönüm arazinin satın alınması ile taşındı. Akyazı fabrikasında süt, yoğurt, beyaz peynir üretimiyle başlayan şirket şu anda Türkiye’nin 5 farklı bölgesinde 5 üretim tesisinde üreten, 23 farklı markada 339 nihai ürün çeşidine sahip.


Boyner'de de hisse satışı gerçekleşti


Geçtiğimiz hafta Boyner Grubu da yüzde 30,7'lik hissesini Katarlı Mayhoola Fonu'na satmıştı. Fon'un bünyesindeki en büyük marka lüks devi Valentino.


Yemeksepeti de Almanlara satıldı


Türkiye'nin en büyük internet şirketi Yemeksepeti.com da bugün 589 milyon dolara Berlin merkezli Delivery Hero'ya satıldı.


Yemek Sepeti satıldı


KPSS başvuruları yarın başlıyor


Tacizci yolcuya 1000 TL ceza

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS