YKS ne zaman? YKS başvurularıyla ilgili ÖSYM’den önemli açıklama

YKS ne zaman? YKS başvurularıyla ilgili ÖSYM’den önemli açıklama

YKS 2020 yani TYT, AYT ve YDT’den oluşan üç aşamalı üniversite giriş sınavı için geri sayım devam ediyor. Corona virüsü tedbirleri kapsamında başvuruda bulunan ancak ödeme yapamayanlar için ÖSYM’den son dakika açıklaması geldi. Peki, 2020 YKS sınavı yani TYT, AYT ve YDT ne zaman? İşte, merak edilen detaylar…

YKS 2020 ne zaman? TYT, AYT ve YDT ne zaman? Üniversite hayali kuranlar bu soruların cevabını merak ediyor. Bununla birlikte ÖSYM’den YKS başvurularıyla ilgili son dakika açıklaması geldi. Bilindiği üzere Corona virüsü tedbirleri kapsamında birçok sınavın tarihi ertelenmişti. YKS’de ertelendi ancak daha sonra bu tarih de değiştirildi. Peki, 2020 YKS ne zaman? İşte, merak edilen detaylar…

YKS NE ZAMAN?

Hatırlanacağı gibi, 26 Mart’ta kameralar karşısına geçen YÖK Başkanı Yekta Saraç YKS’nin Corona virüsü salgını tedbirleri kapsamında ertelendiğini kamuoyuyla paylaştı.

YKS'nin 25-26 Temmuz'da yapılmasının kararlaştırıldığını açıklayan Saraç, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Soruların kapsamı ve alanları Milli Eğitim Bakanlığı ile uyum içinde, onlardan gelen tekliflere göre şekillenecek. Sınava girecek öğrencilerimiz rahat olsun, daha önce yapılan çerçevede bir sınav olacaktır."

YKS BAŞVURULARIYLA İLGİLİ SON DAKİKA AÇIKLAMASI

Kamu Denetçisi Arif Dülger, mağduriyetler sonucu KDK'ya yapılan başvurular üzerine ÖSYM'ye bu konuda tavsiye kararında bulunulduğunu açıkladı. Komisyona katılan, ÖSYM Başkan Yardımcısı Cengiz Ceylan ise bazı adayların ödeme aşamasında işlemi gerçekleştirdikten sonra olumlu ya da olumsuz şekilde gelen uyarıyı görmeden sistemi kapattıklarını söyleyerek, sıkıntının bundan kaynaklandığını belirtti. Ceylan, "Bu sabah itibarıyla bir çözüm yolu bulduk. İnşallah bu ayın 4'ü itibarıyla bu arkadaşlarımız yeniden kayıt yaptırabilecek. Ödemelerini de yapabilecekler" açıklamasında bulundu.

Ceylan, komisyon üyelerinin soruları üzerine yaklaşık 2 bin kişinin başvuru yapabileceğini, bankacılık sistemi üzerinden ödeme girişiminde bulunan herkese bu hakkın tanınacağını aktardı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS