Bağcılar'dan oturanlara emlak rayiç değeri belgesi kolaylığı

A A

07.02.2017 - 12:55 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: AA

Bağcılar Belediyesi, emlak rayiç değeri belgesinin, e-Devlet Kapısı üzerinden alınabileceği bir altyapı hazırladı.

Bağcılar'dan oturanlara emlak rayiç değeri belgesi kolaylığı

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, teknolojiyi, hizmet sektöründe en hızlı ve verimli kullanabilmek amacıyla e-belediye sisteminin hizmete sunulduğu Bağcılar Belediyesi, Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) ve sanal operatör ile akıllı belediyecilik uygulamalarında teknolojinin bütün imkanlarını etkin şekilde kullanıyor.

Belediye ayrıca, gayrimenkul satışları ve tesisat abonelikleri için çeşitli kurumlarca (Tapu Daireleri, Vergi Daireleri İSKİ, İGDAŞ, BEDAŞ) vatandaşlardan istenen emlak rayiç değeri belgesinin, belediyeye gelmeden alınabileceği bir altyapı oluşturdu.

Barkodlu emlak rayiç değeri belgesinin alınması için, e-Devlet Kapısı üzerindeki (www.turkiye.gov.tr) Bağcılar Belediyesine ait hizmetler listesinde bulunan "Emlak vergisi bildirim sureti sorgulama hizmeti"ni kullanmak yeterli oluyor.

Bağcılar Belediyesi, e-Devlet Kapısı üzerinden sunulan 26'sı entegre biri hizmet başvurusu olmak üzere 27 hizmetle yerel yönetimler arasında ilk sırada yer alıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, vatandaşlara, belediyeye gelmelerine gerek kalmadan hizmeti ulaştırdıklarını, her işlemin adım adım takip edilebildiğini belirtti.

Çağırıcı, emlak rayiç değeri belgesinin de internet üzerinden verildiğini hatırlatarak, vatandaşların artık e-Devlet Kapısı üzerinden aldıkları belgeyle tüm resmi kurum işlemlerini, hızlı ve zaman kaybı yaşamadan yapabildiğini kaydetti.