Başkan Isparta' nın yeni projelerini anlattı

Başkan Isparta' nın yeni projelerini anlattı

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, yerel televizyon kanalında yayınlanan programda 2017 yılına ilişkin projeleri hakkında bilgi verdi.

Başkan Günaydın, 'kenar mahalle' olarak tabir edilen Emre, Gülcü, Hisar, Sülübey ve Karaağaç mahallelerinde büyük dönüşüm çalışması yapılacağını belirterek, bu 5 mahallede içerisinde doğal su havuzları, yeşil alanlar, sosyal donatı alanları ile güvenli ve konforlu konutların yer alacağı yeni bir yaşam alanı oluşturacaklarını söyledi.

5 mahalleyle ilgili gerekli imar düzenlemesi yapıldığını aktaran Başkan Günaydın, müteahhitlere çağrıda bulunarak, "Gelin bu mahallelerde kentsel dönüşüme başlayın. Yasal hiçbir sorun yok. Belediye olarak bu büyük dönüşümün altyapısını hazırladık" dedi.

Fuar alanı geliyor

Kolçelik Kavşağı ile Çünür Mahallesi arasında alan 6 kilometrelik bölgede yeni şehir oluşturulacağını, yıllardır kent gündeminde fuar alanı olarak bilinen bölgede belediyenin çok kapsamlı projelendirme çalışması yaptığını vurgulayan Başkan Günaydın, 110 bin metrekarelik kısmına şehir meydanı kurulacak proje içerisinde Isparta şehir merkezinden görülebilecek kule ile belediye hizmet binası, milli kütüphane, opera ve sanat merkezi de olacağını anlattı.

Yeni sanayi bölgesi yapılacak

Başkan Günaydın, modern şehircilik adına şehre yeni bir sanayi bölgesi daha kazandıracaklarını açıkladı. Yeni Sanayi Sitesi olarak bilinen Gül Petek Sanayi'nin hemen altında ikinci bir sanayi alanı oluşturulduğunu vurgulayan Günaydın, "Burada göğü kıskanmıyoruz. Esnafımız istediği şekilde işyerini inşa edebilecek. Belediye olarak bunun da altyapısını hazırlıyoruz. 30 metre genişliğinde yolları olan bir sanayi bölgesi. Neden 30 metre derseniz büyük TIR'ların manevra yapabileceği şekilde proje çizildi. Esnafımızı burada kümelenmiş olarak görmek istiyoruz. Keresteciler bir yerde, tamirciler başka bir yerde şeklinde" diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS