'Port Bornova' eylülde açılacak

'Port Bornova' eylülde açılacak

'Port Bornova' eylülde açılacak

İzmir'in Bornova ilçesinde yapımı süren ve içinde 16 restoranın yer alacağı Port Bornova'nın eylül ayında hizmede gireceği belirtildi.

Proje ortakları Latif Aydemir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Latif Aydemir, Aydemir Plaza Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Aydemir, Beset Mimarlık sahipleri Arda Beset, Emrah Beset, Eren Altay İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Eren Aren Altay'ın katıldığı toplantıda, Port Bornova ile ilgili bilgi verildi.

Toplantıda konuşan Latif Aydemir, İzmir Çevreyolu'nun yanı başında ve Forum Bornova AVM'nin tam karşısında olan Port Bornova'nın İzmir'in lezzete açılan kapısı olacağını söyledi. Aydemir, "Port Bornova'nın yapımını, ülkemize çok önemli projeler kazandıran inşaat sektörünün tecrübeli isimleri Eren Altay ve Beset iştiraki gerçekleştiriyor. İzmir'in yeme-içme ve eğlence kültürüne bambaşka bir boyut kazandıracak olan Port Bornova, 10 dönüm alan üzerine inşa ediliyor ve her işyerine özel asansör, gezi alanları, çocuk ve eğlence odalarının yanı sıra müdavimlerine vale ve yeraltı otopark avantajları da sunacak" dedi.
Port Bornova'nın sunduğu olanaklarla karlı yatırımın adresi olacağını belirten Latif Aydemir, açılış için eylül ayını belirlediklerini ve heyecanla beklediklerini ifade etti.

Projede yaşamı kolaylaştırıcı her türlü detayı en ince ayrıntısına kadar inceleyip uygulamaya çalıştıklarını belirten Aydemir, "Bornova, İzmir ve Ege böylesine bir projeye layık. Kentimizin kalkınmasına katkı koyacak, ezber bozacak ve yeme-içme mekanlarıyla ilgili alışkanlıkları değiştireceğine inandığımız Port Bornova'nın çok sevileceğini biliyoruz" diye konuştu. Projenin bütçesinin 40 milyon TL olduğunu, restoranların her birinin 500 metrekare kapalı 500 metrekare açık alanının bulunacağını, toplam 750 kişilik bir istihdam sağlanacağını dile getirdi.