100 fotoğrafçıdan yüz hikayeleri

Fotoğrafçı Muammer Yanmaz eğitmenliğinde bir araya gelen 40 Haramiler fotoğraf grubu üyesi 100 fotoğrafçı, farklı coğrafya, kültür ve zamanlarda tanıklık ettikleri "yüz hikayeleri"ni izleyiciye aktarıyor.Fotoğrafçı Muammer Yanmaz eğitmenliğinde bir araya gelen 40 Haramiler fotoğraf grubu üyesi 100 fotoğrafçı, farklı coğrafya, kültür ve zamanlarda tanıklık ettikleri "yüz hikayeleri"ni izleyiciye aktarıyor.

100 farklı fotoğrafçının gözünden portrelerin sunulduğu sergi, Avusturya Kültür Ofisi'nin katkılarıyla, 5 Kasım - 5 Ocak tarihleri arasında, Avusturya Hastanesi'nde ziyarete açık olacak.

Özellikle portre fotoğrafları ile tanınan Muammer Yanmaz tarafından kurulan ve 2 bini aşkın fotoğrafçının dahil olduğu 40 Haramiler fotoğraf grubu, üretimine bir sergi ile devam ediyor.

Bazen bir bakışın, bazen de bir hareketin öne çıktığı 100 farklı yüzün hikayesini anlatan kareleri izleyiciyle buluşturuyor. Detaylarında, insana dair tüm duyguları sunan Yüz Hikayeleri başlıklı serginin açılışı, İstanbul Wind Ensemble - IWE konseri eşliğinde 5 Kasım Çarşamba günü gerçekleşecek.

Sergi, 5 Ocak 2015 tarihine kadar Avusturya Hastanesi'nde gezilebilir.

5 Kasım 2014, Çarşamba

17:45 / "Yüz Hikayeleri" Açılışı
18:15 / İstanbul Wind Ensemble Konseri

Avusturya Hastanesi

1969 yılında İstanbul'da doğan Muammer Yanmaz, orta öğrenimini Saint-Michel Lisesi'nde, yüksek öğrenimini ise İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde tamamladı.

Fotoğrafçının, "40 Yönetmen", "40 İstasyon Paris", "40 İstasyon New York", "Türk Sinemasında Kadın Oyuncular" ve "40 Ayna" gibi pek çok sergi ve projesi bulunuyor.

Yanmaz, fotoğraf alanındaki çalışmalarına, 2004 yılından bu yana, kurduğu 40 Haramiler Grubu'nda fotoğraf dersleri vererek eğitmen olarak da devam ediyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS