Yeşilçam'ın unutulmazları...

Kült filmler izledik, ödüllü filmler, Oscar adayları, tartışma yaratan filmler izledik. Ama Yeşilçam'ın tadı bir başkaydı. Naif Yeşilçam romantizmini hiç unutmadık.Yönetmenliğini Kartal Tibet'in yaptığı Sultan filminin başrollerinde Türkan Şoray ve Bulut Aras yer alır.

1970'lerin romatik komedisi Tatlı Meleğim'in dev kadrosu : Türkan Şoray, Münir Özkul, Ediz Hun, Süleyman Turan, Suzan Avcı.

Ağlayan Melek filminin yönetmenliğini yapan Safa Önal aynı zamanda senaryosunu da yazmıştır. 70'lerin draması olan filmin başrollerinde Türkan Şoray ve Ekrem Bora yer alır.

Bu filmde Yılmaz Güney hem yönetmen hem oyuncu olarak karşımıza çıkıyor.

Devlerin Aşkı'nda dev kadro: Türkan Soray, Kadir Inanir, Savas Basar, Osman F. Seden, Elif Pektas, Ayfer Feray, Günfer Feray, Filiz Alyanak, Alev Altin, Atilla Ergun, Ata Saka, Ilhan Hemseri, Feridun Colgecen, Halil Dede, Hayrettin Akar.

Suat Derviş'in ölümsüz eseri Fosforlu Cevriyem, Nejat Saydam tarafından filmleştirilmiştir. İstanbul'un arka sokaklarından sıradışı bir aşk hikayesi.

İlyas Salman, Bahar Öztan, M. Ali Erbil, Ayşen Gruda filmin oyuncularındandır.

Kült filmler izledik, ödüllü filmler, Oscar adayları, tartışma yaratan filmler izledik. Ama Yeşilçam'ın tadı bir başkaydı. Naif Yeşilçam romantizmini hiç unutmadık.
Fabrika patronunun oğluna aşık olan bir işçi kızın öyküsü. Yönetmenliğini Ertem Eğilmez'in yaptığı filmin senaryosu Sadık Şendil'e aittir.

70'lerin romantiik, dramının muhteşem kadrosu: Hülya Koçyiğit, Tarık Akan, Münir Özkul ve Mürvet Sim.

Ah Nerede, 1975 yapımlı Türk romantik komedi filmidir. Tarık Akan ve Gülşen Bubikoğlu başrollerde yer alır.

Yönetmenliğini Nuri O. Ergün'ün yaptığı filmin senaryosu Safa Önal'a aittir. 60'ların draması olan filmin başrollerinde: Ediz Hun ve Figen Say yer alır.

Çiçek Abbas, Sinan Çetin'in yönetmenliğini yaptığı ve başrollerde Şener Şen, İlyas Salman ve Pembe Mutlu'nun rol aldığı, 1982 yapımı bir komedi - drama filmidir.

Ferit ve Alev iki varlıklı ailenin çocuklarıdır ve aileleri onları evlendirmek ister. Fakat Ferit çok çapkın biridir ve onunla tanışmak için çiftliğe giden Alev, Ferit'in istanbul'da olduğunu öğrenince onunla tanışmak için İstanbul'a gider.

Yönetmenliğini, senaryo yazarlığını ve yapımcılığını Osman F. Seden yapmıştır.

Yönetmenliğini Osman F. Seden'in yaptığı Ateş Böceği filminin başrollerinde Tarık Akan ve Necla Nazır yer alır.

Ertem Eğilmez'in yönettiğiı Sevemez Kimse Seni iki delikanlıyla iki genç kızın hikayesini anlatır. Hülya Koçyiğit, Kartal Tibet, Önder Somer, Gülsün Kamu, Cahit Irgat, İhsan Yüce, Nezihe Güler filmde yer alırlar.

Ah Müjgan Ah, 70'lerde yaşanacak değişimi de öngören çok acıklı bir masumiyetin yitirilişi öyküsü. Safa Önal büyük bir ustalıkla, popüler bir konu eksenin de paranın hayatlarımıza girmesiyle, mahallenin, aşkların ve insanların rendelenerek yok olacağı muhteşem bir öykü yazmış ve Yönetmen Mehmet Dinler de bunu gösterişsiz ama usta bir şekilde filme aktarmış.

Selvi Boylum Al Yazmalım, Atıf Yılmaz tarafından yönetilen, başrollerinde Kadir İnanır ve Türkan Şoray'ın oynadığı, 1977 tarihli efsane film. Türk sinemasının başyapıtlarından biri olarak sayılmaktadır. Kırgız yazar Cengiz Aytmatov'un 1970 yılında yayımlanan aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Filmin özgün müziğini Cahit Berkay bestelemiştir.

Aile Şerefi
Bizim Aile
Dokunmayın Şabanıma
Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı
Hababam Sınıfı Tatilde
İnek Şaban
Köyden İndim Şehire
Neşeli Günler
Tosun Paşa
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS